Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nadchodzi orkan. Wydano ostrzeżenia dla części kraju Aktualności
Natalia Szitenhelm 07 stycznia 2020
11:15

Nadchodzi orkan. Wydano ostrzeżenia dla części kraju

Skomentuj
Od kilku dni Norwegia musi zmagać się z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. stock.adobe.com/standardowa/Adrian
Instytut Meteorologiczny 7 stycznia wydał żółty alert pogodowy dla wybrzeża. Powieje tam bardzo silny wiatr, w porywach osiągający nawet 144 km/h. Z powodu trudnych warunków pogodowych mogą być opóźnione, a nawet odwołane połączenia promowe czy lotnicze. Kierowcy muszą też nastawić się na zamknięcia lokalnych dróg czy mostów.
Reklama
Szczególnie mocno powieje w rejonie: Sunnfjord, Nordfjord i Sunnmøre. Wiatr w porywach osiągnie prędkość od 108 km/h do nawet 144 km/h. Meteorolodzy radzą okolicznym mieszkańcom, by zabezpieczyli wszelkie przedmioty na terenie swoich posesji, które wichura może porwać ze sobą.

Bardzo porywistego wiatru muszą spodziewać się także mieszkańcy okolic Trøndelag i Helgeland. Tam w porywach podmuchy osiągną prawie 137 km/h. 

Poniżej: mocno powieje na całym wybrzeżu. Wiatr osłabnie dopiero w czwartek.
Żółte ostrzeżenia pogodowe obowiązują dziś również z powodu oblodzenia dróg (na północy kraju), a także opadów śniegu (południe):
Mieszkańcy terenów, na których obowiązują alerty, muszą liczyć się z przerwami w dostawie prądu, bo – jak ostrzega Instytut – silny wiatr może łamać gałęzie i przewracać drzewa, a co to z kolei spowoduje uszkodzenie sieci wysokiego napięcia.

Powtórka z rozrywki

Od kilku dni pogoda nie rozpieszcza mieszkańców Norwegii. Instytut już przed weekendem wydał alerty pogodowe dla prawie całego kraju. Silny wiatr i opady deszczu utrzymywały się również w sobotę, niedzielę i poniedziałek. W wyniku trudnych warunków panujących na drodze zamknięto wiele odcinków tras, nieprzejezdne były również niektóre mosty.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas