Aktualności

Na lotnisko za pół ceny: Vy i Flytoget nawiązują tymczasową współpracę

Emil Bogumił

30 kwietnia 2020 09:35

Udostępnij
na Facebooku

Pierwszy etap współpracy zakończy się 3 maja. wikipedia.org

Flytoget, norweskie przedsiębiorstwo oferujące szybkie połączenia pomiędzy dworcem centralnym w Oslo i lotniskiem Gardermoen, nawiązało współpracę z państwowym przewoźnikiem kolejowym Vy. Podróżni mogą korzystać z tego samego biletu w obu pociągach. Dodatkowo obniżona została cena przejazdów.
O projekcie poinformowała firma Flytoget za pośrednictwem strony internetowej. – Flytoget nawiązuje tymczasową współpracę z Vy, aby zapewnić wszystkim podróżującym najlepszą możliwą obsługę do i z lotniska w Oslo. [...] Oznacza to, że pasażerowie od 21 kwietnia do 3 maja mogą korzystać ze swojego biletu w Flytoget i Vy – czytamy na stronie przewoźnika.
Flytoget ubolewa nad tym, że pomimo zachowania regularności odjazdów, oferta nie jest tak atrakcyjna jak zwykle. W związku z tym, przewoźnik przygotował jeszcze jedną akcję skierowaną do podróżujących. Cena wszystkich rodzajów biletów została obniżona o połowę. Zmiana nie dotyczy jedynie posiadaczy OSL-pass.
Branża lotnicza, nie tylko w Norwegii, zmaga się z olbrzymimi problemami
Branża lotnicza, nie tylko w Norwegii, zmaga się z olbrzymimi problemami Źródło: fot. Aero Icarus/Flickr.com
Ograniczenie kursowania pociągów na lotnisko Gardermoen spowodowane jest likwidacją większości połączeń lotniczych. W Norwegii obsługiwana jest jedynie część rejsów krajowych. Jak informują analitycy branży, sytuacja wróci do normy najwcześniej w przyszłym sezonie letnim.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram