Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przewoźnicy przedłużają zawieszenie tras. Na loty z i do Polski trzeba będzie poczekać Transport i komunikacja
Monika Pianowska 26 kwietnia 2020
14:42

Przewoźnicy przedłużają zawieszenie tras. Na loty z i do Polski trzeba będzie poczekać

5
Skomentuj
Na decyzję węgierskich linii wpłynęły restrykcje dotyczące lotów międzynarodowych. pixabay.com/ CC0 Creative Commons
W związku z decyzją polskich władz o przedłużeniu zawieszenia połączeń międzynarodowych linie lotnicze LOT i Wizzair wydały w komunikatach oświadczenia o kolejnych odwołanych rejsach. Chociaż pierwotnie loty pasażerskie z i do Polski miały zostać wznowione 25 kwietnia, w przypadku LOT-u trzeba będzie na nie poczekać do połowy maja, natomiast węgierski przewoźnik planuje je uruchomić 9 maja, gdy zostaną otwarte granice.

Co z biletami?

Co mają teraz do wyboru osoby, które już kupiły bilety na zawieszone połączenia? Jeżeli pasażer dokonał rezerwacji bezpośrednio przez stronę wizzair.com lub aplikację mobilną, 120 proc. jej pierwotnej wartości wpłynie automatycznie na konto klienta z zaznaczeniem, że trzeba ją będzie wykorzystać w ciągu dwóch lat na produkty i usługi budżetowej linii.

Jeśli jednak ktoś wolałby się ubiegać o zwrot pieniędzy, będzie musiał podjąć kroki opisane w oddzielnej wiadomości od Wizzair. Pasażerowie korzystający przy rezerwacji z usług agencji czy internetowych biur podróży, powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.
Reklama
PLL LOT proponuje natomiast zamianę biletu na voucher, zmianę terminu podróży lub trasy. Zgłoszenia należy rejestrować przez formularz on-line na stronie lot.com, gdzie również znajduje się więcej szczegółów na temat możliwości wykorzystania wartości biletu na zawieszoną trasę.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
SuperBee
SuperBee 28-04-2020 10:58

Pracownicy pracujący w Norwegii mogę bez problemu jechać autem do Norwegii i z powrotem. Poza kwarantanną nic się nie zmieniło w podróżowaniu drogą lądową. Cały czas normalnie pracownicy przyjeżdżają do Norwegii jaki jeżdżą sobie do Polski. Trzeba mieć tylko przy sobie umowę o pracę. Niedogodnością jest też kwarantanna w Polsce i Norwegii.

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Byk Miks
Byk Miks 27-04-2020 09:25

Na dzień dzisiejszy nikt nie może wjechać prócz osób, które są tutaj zameldowane. Turysta? nie może. Członek twojej rodziny, który mieszka w Polsce i chce cie odwiedzić u ciebie w domu? Nie może. Tylko osoba tutaj pracująca.

22
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kokss kokss
kokss kokss 27-04-2020 00:48

moderator przyszedl po kwarantannie wiec musisz POczekac

-13
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kokss kokss
kokss kokss 27-04-2020 00:47

zadzwon do ambasady, choc tam mozesz nie dostac pelnej odpowiedzi

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kamil Knych
Kamil Knych 26-04-2020 20:28

Ale kto MoZe wjechac ?? Ludzie z adressen norweskim, pracujacy ?? Czy równiez turysci ?? Rodziny .?? Uzupełnijcie dane!!!

-19
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

O czym musimy pamiętać po wypłaceniu kredytu w Norwegii?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas