Spiesz się, zostało tylko:

7
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Minister sprawiedliwości apeluje: nie planujcie wakacji poza Norwegią

Emil Bogumił

08 kwietnia 2021 17:05

Udostępnij
na Facebooku
7

Rząd apeluje o wstrzymanie się z wyjazdami zagranicznymi do momentu pokonanai pandemii. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Minister sprawiedliwości Monica Mæland zachęca Norwegów do spędzenia wakacji w kraju. Szefowa resortu przyznała, że mieszkańcy nie mogą liczyć na wyraźną poprawę sytuacji epidemicznej w czerwcu. Dodała, że kraj fiordów nie otworzy się w najbliższym czasie na ruch turystyczny.
Reklama
Monica Mæland 7 kwietnia apelowała do Norwegów o spędzenie przynajmniej pierwszej połowy wakacji w domu. O regulacjach obowiązujących w kraju i ich przyszłości poinformowała na antenie TV2. – Raczej nie polecałabym planowania wakacji za granicą w czerwcu. Co prawda Ministerstwo Spraw Zagranicznych dopiero udzieli porad dotyczących podróży, a rząd przyjrzy się zarówno sytuacji infekcji w Europie, jak i na świecie. Jednak teraz proponuję takich wyjazdów nie planować – przyznała minister sprawiedliwości. Mæland dodała też, że proponuje Norwegom spędzenie w wakacji w kraju, podobnie jak przed rokiem. – Czeka nas długa droga, zanim będziemy mogli przywitać zagranicznych turystów w naszym kraju – powiedziała Monica Mæland.

Restrykcje dotyczące wjazdu zostaną utrzymane

Minister Sprawiedliwości poinformowała też, że bez względu na liberalizację restrykcji w kraju, pozostaną utrzymane surowe regulacje dotyczące wjazdu do Norwegii. Już w marcu proponowano, by przepisy obowiązywały co najmniej do listopada. – Zajmie trochę czasu, zanim otworzymy się na wjazd cudzoziemców do Norwegii. [...] Uważam, że każdy, kto chce wyjechać do Norwegii na dłuższy czas, musi przestrzegać surowych zasad kwarantanny, kwarantanny hotelowej i poddawać się testom – powiedziała na antenie TV2 Monica Mæland.

Jeśli marcowy projekt Ministerstwa Sprawiedliwości otrzyma pozytywną opinię podczas konsultacji, utrzymane zostaną środki kontroli na przejściach granicznych. Oznacza to m.in. zachowanie zasad kwarantanny wjazdowej dla osób przyjeżdżających z obszarów posiadających wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem oraz ograniczenia w ruchu turystycznym.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


MiroMaro

09-04-2021 10:03

Spokojnie. Za chwilę będzie pierwszy wyrok w sprawie przymusowej kwarantanny i to nie chodzi o Polaka tylko o Norweżkę. Będzie to precedens. Jeżeli decyzja okaże się pozytywna dla niej będzie to precedens i ruszy lawina pozwów. Oddadzą wszystko z nawiązką co do dnia.

Tomasz Lenartowicz

09-04-2021 07:17

A fe!
Wstydźcie sie.
I jeszcze musicie importować to świństwo do królestwa...
www.aftenposten.no/verden/i/vA2LWB/lande...rge-naa-oeker-smitte

MałeMi

08-04-2021 23:31

No nie planujcie wakacji poza Norwegią.. , norwegowie nie latajcie do Polszy aby byc nachlanym i rozrabiać,włucząc sie.. ,"wspòlne domy" (...) w pl tez pewnie dla Was zamkniete..
Oj bidaki..

pikar

08-04-2021 22:33

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Rafik71

08-04-2021 20:37

Czy to tez dotyczy rządzących bo historia i to nie tak odległa zna wyjątki ...ze coś tam się nie doczytalo ,ze nie wiedziałam ,ze przepraszam ....

Polkrzysiek

08-04-2021 19:15

Minister sprawiedliwości w pierwszej kolejności powinien sprawdzić na podstawie jakiego prawa umaszcza się przymusowo ludzi w hotelu kwarantannowym bez żadnego wyroku . Pala głupa tak jak to robił NAV wraz z sądami skazując ludzi na grzywny i wyroki więzienia za wyjazd do kraju celem podjęcia leczenia .Dopiero gdy znajdzie się ktoś kto zacznie się sądzić z Norwegią w sprawie kwarantanny i wygra to jak zwykle będą przepraszać Druga sprawa to to że zależy im aby Norwegowie wydali pieniądze u siebie , a nie w innym kraju.

minip.70

08-04-2021 18:40

Biedni Norwedzy!
Po raz kolejny,nici z robienia pijackiej trzody i rzygania do hotelowych basenow.
No i przede wszystkim: zero pedoturystyki!
p/s:
zero wspolczucia

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram