Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Aktualności

Mieli dostarczyć trumnę do Mandal, wysłali ją do Polski. Tragiczna pomyłka linii lotniczych [AKTUALIZACJA]

Paulina Cirocka

17 maja 2018 12:26

Udostępnij
na Facebooku
3

Wpadka z trumną to nie jedyny problem SAS w ostatnim czasie pixabay.com / CC0 Public Domain

[AKTUALIZACJA, 18.05, 10:30]

Doniesienia o pochowaniu Norwega na cmentarzu w Polsce potwierdziły się.

- Sprawa znana jest Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Ambasada Norwegii w Warszawie została poinformowana o działaniach, jakie rodzina zmarłego powinna podjąć w związku z ekshumacją ciała, a także o właściwości instytucji w Polsce, do których wniosek należy skierować - mówi biuro Rzecznika Prasowego MSZ portalowi MojaNorwegia.


11 maja mieszkaniec Norwegii dostał telefon z firmy pogrzebowej, która miała zająć się pogrzebem jego ojca, że trumna z denatem nie trafiła do umówionego miejsca. Wysłano ją co prawda z Tromsø do Oslo, skąd miała przejechać do Mandal, lecz na stołecznym lotnisku pracownicy odpowiedzialnej za transport linii SAS popełnili błąd. Przez pomyłkę umieścili ją w samolocie... do Gdańska.
Pogrzeb 57-latka, który zmarł 5 maja po półrocznej chorobie płuc, miał odbyć się w piątek 18 maja. Teraz jednak wiadomo, że uroczystość trzeba będzie przesunąć.
Reklama

Dwie trumny zamiast jednej

Do pomyłki doszło, ponieważ tego samego dnia z lotniska w Oslo miała zostać przetransportowana inna trumna – właśnie do Gdańska, na lotnisko im. Lecha Wałęsy. Zamiast jednego do Polski doleciały zatem dwa ciała.

We wtorek 15 maja pojawiła się także niepokojąca informacja, jakoby ciało ojca Tomasa Friberga zostało przejęte przez polski zakład pogrzebowy, a następnie pochowane w Gdańsku. Knut Morten Johansen, manager ds. komunikacji w SAS, dementuje jednak plotki, twierdząc, że zmarły znajduje się obecnie w kostnicy, gdzie pozostanie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Biurokracja utrudnia sprawę

Johansen przekazał rodzinie najszczersze przeprosiny i wyrazy współczucia. Podkreślił także, że linie robią, co tylko się da, aby naprawić ten błąd. W sprawę zaangażowało się także polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdyż sprawę dodatkowo przedłuża polska biurokracja.

To nie pierwszy błąd SAS

Linie lotnicze miały najwyraźniej gorszy tydzień, ponieważ pomyłka z trumną nie była ich jedynym problemem w na przestrzeni kilku minionych dni. W środę 16 maja 180 pasażerów czekało na przelot z Oslo do Bergen, który jednak został odwołany w ostatniej chwili. Taka sama sytuacja z tą samą liczbą pasażerów miała miejsce w Tromsø, gdzie wiele osób spieszyło do stolicy na obchody 17 maja.

Oprócz gorących przeprosin firma SAS zaproponowała niedoszłym pasażerom dwa wyjścia: wielogodzinne przejazdy autokarami do miast docelowych lub zakwaterowanie i wyżywienie na czas przygotowania kolejnego lotu. Wielu skorzystało z podróży autokarem ze względu na rozpoczynający się dziś długi weekend.

SAS tłumaczy pomyłki licznymi problemami technicznymi oraz ogromną liczbą pasażerów ze względu na święto państwowe.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Eldur Sevarsson

18-05-2018 12:24

''W sprawę zaangażowało się także polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdyż sprawę dodatkowo przedłuża polska biurokracja.''

Jak ta biurokracja w Polsce wpuściła dodatkowa trumnę? Dlaczego nikt się nie zainteresował dlaczego są dwie a nie jedna trumna? A może się zainteresował tylko nie miał czasu wyjaśniać. Bałagan, pospiech i presja.... Tak wygląda życie w dzisiejszych czasach. Procedury są nagminnie naciągane i łamane, bo liczy się każda sekunda, co nie jest żadnym usprawiedliwieniem do tego co się stało.
Powtarzam się, ale świat podażą w złym kierunku......

JOLA37

17-05-2018 20:43

w artykule nic nie pisze sie o rodzinie polskiej.Ja osobiscie znalam zmarlego i nadal nie do uwierzenia jest taka pomylka.Rodzina polska przezywala dwa razy pogrzeb.Piewszy raz pochowali meza, ojca ,brata,szwagra -nie wiedzac ze to nie on.Ile lez wylali i rozpaczy i tesknoty i bolu po stracie.A tu nastepna wiadomosc,ze to jednak nie on.SZok niedowierzanie i pewnie wscieklosc ,jak to sie moglo stac.Drugi pogrzeb odbyl sie i zostala pochowana wlasciwa osoba.Staram sie zrozumiec norweska rodzina ,ktora bedzie czekac az zmarly wroci do Norwegii.Wspolczuje obu rodzinom

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram