Sprawdź, czy masz prawo do odpisów pendlera

Zrób test
Aktualności

Lockdown w Polsce wydłużony. „Sprawdzamy, czy obecny trend się utrzyma”

Emil Bogumił

07 kwietnia 2021 11:08

Udostępnij
na Facebooku
1

Rząd chce sprawdzić, czy trend spadku zakażeń utrzyma się po Wielkanocy. Fot. Adam Guz/KPRM, Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Minister Zdrowia Adam Niedzielski 7 kwietnia poinformował, że Rada Ministrów postanowiła przedłużyć obowiązujące w Polsce restrykcje. Rząd chce sprawdzić, czy obecny trend spadku liczby zachorowań utrzyma się. Nie wiadomo, w jaki sposób Polacy spędzą weekend majowy.
Reklama
Szef resortu zdrowia przyznał, że pierwsze poważne decyzje mogą być podejmowane około tygodnia po Wielkanocy. – Patrzymy na to, czy trend zmniejszonej liczby zachorowań będzie kontynuowany. Mamy perspektywę przyspieszenia szczepień i coraz większą liczbę ozdrowieńców. Przyspieszenie szczepień będzie angażowało samorządy i mam nadzieję, że w ciągu dwóch miesięcy stanie się on realną przeszkodą dla rozwoju pandemii – skomentował Adam Niedzielski. Przekazał też najważniejszą informację – rząd postanowił przedłużyć restrykcje co najmniej do 18 kwietnia.

Informacje ze szpitali niezbyt optymistyczne

– Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., co jest parametrem niebezpiecznym – motywuje decyzję rządu minister zdrowia.– Konsekwencje ew. zwiększonej mobilności w czasie świąt będą widoczne w przyszłym tygodniu

W Polsce co najmniej do 18 kwietnia:

- wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane pozostaną zamknięte,
- w punktach handlowych, na poczcie i w innych punktach obowiązywać będzie zasada - jedna osoba na 20 metrów kwadratowych (w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych),
- w miejscach kultu religijnego obowiązywać będzie zasada jedna osoba na 20 metrów kwadratowych,
- salony fryzjerskie, kosmetyczne, salony urody itp. pozostaną zamknięte,
- żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte (mogą z nich korzystać dzieci medyków i służb porządkowych),
- zamknięte pozostaną wszystkie obiekty sportowe, z których korzystają inne osoby niż sportowcy zawodowi.

Nad Wisłą utrzymane zostały również zakazy wprowadzone w poprzednich miesiącach. Działalności nie mogą prowadzić m.in. obiekty noclegowe oraz punkty gastronomiczne.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


GoscZnikad

3 dni temu

Bogumił, a jak sytuacja nad Odrą i Notecią?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram