Trwają rozliczenia podatków w Norwegii Trwają rozliczenia podatków w Norwegii
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Polacy z grzywną za złamanie przepisów kwarantanny hotelowej. „Jej założenia naruszają szereg zasad”

Emil Bogumił

06 kwietnia 2021 11:40

Udostępnij
na Facebooku
13

Na kwarantannę hotelową narzekają przyjezdni oraz część norweskich prawników. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Jak wynika z danych gminy Ullensaker, które udostępniono w okresie weekendu wielkanocnego, czterech Polaków otrzymało grzywny za złamanie obostrzeń. Przyjezdni złamali zasady dotyczące przebiegu kwarantanny hotelowej. Część prawników coraz częściej krytykuje jednak ten element rządowych regulacji i uważa je za nieuzasadnione.
Reklama
Negatywnie do zasad kwarantanny hotelowej nastawiony jest m.in. Hans Petter Graver, profesor prawa na Uniwersytecie w Oslo. – Pomysł kwarantanny hotelowej w obecnej formie nie jest proporcjonalnym środkiem restrykcji i narusza szereg obowiązujących zasad prawnych – przyznaje prawnik na łamach Dagbladet. Podobnego zdania jest coraz więcej osób. Przed świętami, na łamach Aftenposten, ukazał się artykuł, który porównał osoby przebywające na kwarantannie hotelowej do więźniów, a pracowników hoteli do strażników więziennych. – Zamknięcie w pokoju na 22-23 godziny zasadniczo spełnia kryteria pozbawienia wolności opisane w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – oceniają prawnicy na łamach Aftenposten.

Polacy z wysokimi grzywnami

Gmina Ullensaker poinformowała, że pod koniec weekendu wielkanocnego łączna liczba naruszeń kwarantanny hotelowej wyniosła około 30 przypadków. W miejscowości na 10-dniową izolację trafiają osoby, które wylądowały na lotnisku Gardermoen. Do wykroczeń dochodzi również w Sandefjord. Południowo-wschodni okręg policyjny poinformował, że czterech Polaków przebywających w gminie złamało zasady kwarantanny hotelowej. Nie przebywali w swoich pokojach i gromadzili się razem. Każdy z nich otrzymał 13 tys. koron grzywny.

W okresie wielkanocnym zwiększono liczbę pokoi, które przeznaczone są dla osób odbywających kwarantannę hotelową. Jak informuje gmina Ullensaker, piątego kwietnia zajętych było mniej niż 50 proc. z nich. Dane mogą zmienić się w ciągu najbliższych siedmiu dni, kiedy obcokrajowcy powrócą do norweskich zakładów pracy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Jannn napisał:
a że miałem z mendozą ( tym chłopczykiem (napakowanym) w mundurku) .

Mendoza w tych twoich tlumaczeniach troche jak andropauza (nabuzowany, napakowany chlopczyk kontra drugi nabuzowany, napakowany w dodatku w mundurze! ) Lekcje z min psychologii, antropologii powinny byc od przedszkola

Jannn

4 dni temu

widzę że \"ambasador\" odpisał... to jeszcze raz napisze, czytać ze zrozumieniem, na parterze w hotelu, teraz! okna się nie otwierają, tylko uchylne, i to bez szału (może jakiś desperat chciał wyskoczyć);
jeżeli ktoś ma szczyt aktywności kiedy umiejscowi dupę na siedlisku z komórką w ręku, to na pewno nie potrzebuję dużo tlenu, a jeżeli ktos trenuje, to i klima nie wyrabia;
...a drzwi zawsze uchylałem!, a że miałem z mendozą ( tym chłopczykiem (napakowanym) w mundurku) wcześniej delikatne spięcie, to łaził tam i z powrotem i bełkotał: Døren må være lukket.

tes18 napisał:
Co na umieszczanie nas, bez nakazu imiennego na kwarantanę hotelową ambasador polskii? Gwoli ścisłości administracyjnej.
Ambasady na całym Świecie nie są od spraw szarego Obywatela, a od spraw międzynarodowych między Państwami w których się znajdują.
Od spraw szarego obywatela jest KONSULAT PAŃSTWA z którego jest dany Obywatel.

tes18

5 dni temu

Co na umieszczanie nas, bez nakazu imiennego na kwarantanę hotelową ambasador polskii?

boj fra oszlo

5 dni temu

Jannn napisał:
Czy polska ambasada monitoruj te \\\"rezerwaty\\\"? Niedawno mialem \\\"przyjemnosc\\\" goscic w hotelu w Sandefjord? Pomimo wyznaczonych \\\"stref\\\", pewny mlody p. straznik nie pozwalal wietrzyc pokoju.




....co za brednie!
...klima nie działała?
...okno rzadko sie otwiera z powodow bezpieczeństwa...
...pewnie chciałeś otwierać drzwi na ościerz...a to nawet w normalnych warunkach nie wypada robić w hotelu !!

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Jannn

6 dni temu

Czy polska ambasada monitoruj te \"rezerwaty\"? Niedawno mialem \"przyjemnosc\" goscic w hotelu w Sandefjord? Pomimo wyznaczonych \"stref\", pewny mlody p. straznik nie pozwalal wietrzyc pokoju.

Cóż cytuje : Nie przebywali w swoich pokojach i gromadzili się razem ; podczas kwarantanny hotelowej .Nawet więźniowie mają więcej praw , nie mówiąc o zwierzętach ,a te są łamane tutaj wyraźnie ,gdyby osadzeni w bezprawnej kwarantannie złożyliby się razem na mądrego adwokata taniej by wyszło i z pewnością wyjaśniłby rządowi prawa których nie przestrzega , ale oczywiście decyzja należy do zainteresowanych bo mogę się mylić .

minip.70

7 dni temu

- prawa czlowieka - raczej prawa biznesu
- hotel dostanie kase (za reszte dni) od gminy - gmina dostanie kase z grzywny - glupi dostanie radosc
p/s:
ten profesor to chociaz w okularach? bo jak nie ma okularow,to zaden profesor

Przemek O

7 dni temu

A jak wygląda sytuacja na samym lotnisku? Podstawiają autobus, czy masz czas na dotarcie do hotelu? I jest opcja zajechać po rzeczy na chatę?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram