Odzyskaj pieniądze w 2 tygodnie
Rozlicz podatek
Aktualności

Krajowe obostrzenia przedłużone do 14 kwietnia. Premier przedstawi plan otwarcia Norwegii

Emil Bogumił

06 kwietnia 2021 10:18

Udostępnij
na Facebooku
11

Politycy oraz eksperci służby zdrowia mówią o różnych scenariuszach otwarcia, uzależnionych od liczby dobowych zakażeń. Fot. Torbjørn Kjosvold, Forsvaret | flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Rada Ministrów przedłużyła okres obowiązywania restrykcji do 14 kwietnia. Jak tłumaczą rządzący, pozwoli to lepiej ocenić, jak święta wpłynęły na sytuację epidemiczną w kraju. Politycy przygotowują się także do stopniowego łagodzenia środków kontroli. Plan otwarcia Norwegii przedstawi siódmego kwietnia Erna Solberg.
Reklama
Norweska premier w środę o 10:00 zaprezentuje Stortingowi koncepcję liberalizacji obostrzeń. Kilka godzin później schemat poznają mieszkańcy kraju fiordów. Pierwotnie plan miał być znany przed Wielkanocą. Ze względu na nagły wzrost zakażeń, rządzący zdecydowali się jednak przełożyć prezentację pomysłów. W związku z dłuższym czasem oczekiwania na publikację schemat otwarcia Norwegii ma być bardziej kompletny.

Wielkanocne obostrzenia przedłużone

Czwartego kwietnia rząd poinformował o wydłużeniu czasu obowiązywania restrykcji, które wprowadzono w Norwegii przed Wielkanocą. Urząd ds. Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zwróciły uwagę, że pandemiczne skutki świąt będą znane pod koniec kolejnego tygodnia. – Da nam to lepszą podstawę do oceny, jak święta wielkanocne wpłynęły na sytuację epidemiczną – przyznał minister zdrowia Bent Høie. Środki wprowadzone 25 marca będą obowiązywały do 14 kwietnia.

Komunikat Rady Ministrów

Do szóstego kwietnia w Norwegii wykryto 99 249 przypadki zakażenia koronawirusem. W szpitalach przebywa 289 osób, w tym 98 na oddziałach intensywnej terapii. W wyniku COVID-19 oraz innych chorób współistniejących zmarło 676 pacjentów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Piotr56 gdzie przekraczałeś granice i jakie dokumenty przedstawiłeś?

Cleo widzę że mnie kompletnie nie zrozumiałaś piszę o branży rolniczej ale ... jesteś zadowolone z tego typ "układu" fajnie, ja bym nie był , tobie pasuje takie życie , fajnie , mnie nie! a jak przyjdzie czas i dostaniesz ten wymarzony kontrakt po pięciu latach i przyjesz w Norwegii te kilkanaście lat to zrozumiesz co mam na myśli , tylko wtedy już będzie za późno ażeby coś zmienić.

Cleo

7 dni temu

Skoro tak pięknie jest w polsce to po co ty siedzisz w Norwegii, w firmie której pracuje pracownikiem sezonowym jest się przez 5 lat później dostaje się umowe na stałe. Tak chore, ale tak jest i mając plany na przyszłość człowiek cieszy się z tego co ma. Nigdy nie czułem się jako parobek, mimo że praca czasami bywa ciężka. Ty już tak w piórka obrosłeś/aś że teraz będziesz decydować o życiu innych? No chyba nie, też zaczynałeś/aś swoją przygode z Norwegią, a teraz nie bądź jednym z tych polaków którzy zadzierają nosa wyżej niż srają, bo już tam mieszkają kilka lat.

Po cholerę się tu pchacie "pracownicy sezonowi " taka tam bida w Polsce że nadal za parobków chcecie tu robić? Jakie są tu reala doskonale wiemy ... no chyba że "oni" nie wiedzą... ale się dowiedzą

SuperBee

7 dni temu

D-Number nie uprawnia do wjechania do Królestwa Norweskiego.
By móc wjechać to należy mieć pozwolenie z Sjøfartsdirektoratet. Czyli firma lub klient musi aplikować o pozwolenie na wjazd niezbędnemu personelowi. W aplikacji musi być opis dlaczego taki pracownik jest niezbędny i należy przedstawić jego CV i wszystkie uprawnienia potwierdzające jego kompetencje.

Cleo

7 dni temu

*Bez problemu

Cleo

7 dni temu

Jak to jest z tym D-numerem w końcu dwóch kolegów jechało i ich nie wypuścili, a mieli wszystkie potrzebne dokumenty. Inni piszą, że wjechali bez proemu, komu już wierzyć

kajagdyniq

7 dni temu

Przekraczales granice samochodem czy samolotem?

kajagdyniq

7 dni temu

Przekraczales granice samochodem czy samolotem?

piotr56

7 dni temu

to zależy tylko od policji która kontroluje na granicy wróciłem wczoraj i mam kwarantane tylko w domu

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram