Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Klęska urodzaju w kuchni olimpijczyków: zamówili trochę jajek, dostali ich 15 tysięcy Aktualności
Monika Pianowska 05 lutego 2018
11:00

Klęska urodzaju w kuchni olimpijczyków: zamówili trochę jajek, dostali ich 15 tysięcy

Skomentuj
Jeden błąd w internetowym translatorze doprowadził do dziesięciokrotnego powiększenia dostawy dla norweskich olimpijczyków. pixabay.com/ fot. Buecherwurm_65/ CC0 Creative Commons
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang jeszcze się nie zaczęły, ale norweska kadra z pewnością już miała okazję wyrobić sobie zdanie na temat hojności gospodarzy. Wszystko to za sprawą zamówienia, które na moment przyprawiło kucharzy o jajeczny zawrót głowy.
Szefowie kuchni olimpijczyków reprezentujących Norwegię na potrzeby ich wyżywienia zamówili w Korei jajka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ich ilość. Dostawca przywiózł ich bowiem 15 tysięcy, czyli... dziesięć razy więcej, niż oczekiwali szefowie kuchni.
Przypadkowe zero sprawiło, że zamiast paru wytłaczanek zakupy objęły pół furgonetki jajek, które doprowadziły do klęski urodzaju w kadrze znad fiordów. Do nieporozumienia na linii koreańscy dostawcy–norwescy kucharze doszło w wyniku błędu, jaki wkradł się w tłumaczenie treści zamówienia. Dokonano go przy pomocy internetowego translatora Google.
Nadprogramowe 13,5 tysiąca jajek udało się zwrócić dostawcy, lecz szefowie kuchni zapewniają, że mimo to sportowcy spragnieni protein i tak będą mogli liczyć na rozbudowane menu. Następne jajeczne zakupy planują jednak zrobić osobiście w lokalnym sklepie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas