Aktualności

Jeszcze nie trafił do sprzedaży, a już jest kolejka, by go kupić. W 2021 premiera nowego Audi e-tron GT

Natalia Szitenhelm

22 września 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Producenci reklamują nowy model nie tylko jako luksusowy i wytrzymały, ale też… wegański. źródło: audi.no /materiały prasowe

Choć w sprzedaży w kraju fiordów pojawi się dopiero w 2021, już budzi ogromne zainteresowanie, a na wstępną listę rezerwacyjną wpisują się kolejni chętni, którzy chcą mieć go w swoim garażu. Mowa o nowym Audi e-tron GT, pierwszym samochodzie elektrycznym opracowanym przez Audi Sport.
Reklama
Najwięcej chętnych do nabycia modelu e-tron GT zgłosiło się właśnie z Norwegii, poinformował norweski oddział Audi w komunikacie prasowym z połowy września. Mieszkańcy kraju fiordów zajmują pierwsze miejsce pod względem liczby zapisów na wstępnej liście rezerwacyjnej. Audi nie zdradza jednak dokładnej liczby chętnych, którzy zapłacili 20 tys. koron, by znaleźć się w gronie oczekujących.

Model z górnej półki

- Audi e-tron GT to prestiżowy model Audi, ma jednak potencjał, by stać się dla nas modelem masowym na norweskim rynku - tłumaczy Elin Sinervo, dyrektor Audi Norway w Harald. A. Møller AS. - Aby jak najlepiej zadbać o norweskich entuzjastów, wprowadzamy teraz rozwiązanie rezerwacyjne, które pozwolą zainteresowanym uzyskać dodatkowe informacje i przewagę w możliwości zakupu, gdy już samochód trafi na rynek - dodaje.
 
E-tron GT to model z górnej półki, zachwala go producent. Samochód ma 590 KM, zasięg powyżej 400 km, a do setki rozpędzi się w 3,5 sekundy. Jak informuje koncern, projekt i nadwozie nowego e-trona GT opracowano w tunelu aerodynamicznym, zaś cała konstrukcja auta charakteryzuje się niskim współczynnikiem oporu powietrza.

Poniżej: Audi e-tron GT ma 4,96 m długości, 1,96 m szerokości i 1,38 m wysokości. Materiały, które wykorzystano w procesie tworzenia samochodu, to m.in. szereg aluminiowych elementów i wsporniki ze stali o wysokiej wytrzymałości. Dach w e-tron GT wykonany jest z karbonu.

źródło: audi.no /materiały prasowe

Go vegan

Producent informuje także, że do projektów wnętrza elektryka projektanci zastosowali ekologiczne materiały, zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu samochodów premium. Audi e-tron GT jest więc w pełni wegański, jak zapewnia koncern. Do produkcji modelu nie użyto żadnych tworzyw pochodzenia zwierzęcego. Fotele i inne powierzchnie pokryto sztuczną skórą. Wykorzystano też mikrofibrę czy materiały pochodzące z recyklingu, jak np. przędzę Econyl - wykonaną z sieci rybackich.

źródło: audi.no /materiały prasowe

Nie Tesla, a Audi

Audi bardzo pewnie czuje się na norweskim rynku - ma zresztą ku temu powody. Ulubionym samochodem elektrycznym Norwegów są bowiem właśnie modele e-Tron, które zdetronizowały do tej pory najpopularniejszą wśród mieszkańców kraju fiordów Teslę, zwłaszcza Model 3. W 2019 roku Audi e-Tron był w Norwegii najchętniej kupowanym modelem, tylko w październiku 2019 kupiło go ponad 870 osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram