kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Drugi krok luzowania restrykcji w Norwegii już wkrótce. Nadchodzą ulgi dla zaszczepionych

Monika Pianowska

28 kwietnia 2021 14:00

Udostępnij
na Facebooku
8

Ponad 1,2 miliona Norwegów otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki. Na zdjęciu siedziba Helsedirektoratet w Oslo. wikimedia.org/ fot. Olav Helland/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

28 kwietnia podczas popołudniowej konferencji prasowej minister zdrowia Bent Høie przedstawił nowe zalecenia dla osób, które już się zaszczepiły. Na spotkaniu obecni byli również dyrektor ds. zdrowia Bjørn Guldvog, szefowa Instytutu Zdrowia Publicznego Line Vold oraz minister sprawiedliwości i zarządzania kryzysowego Monica Mæland, która poinformowała o bardziej restrykcyjnych wymaganiach dotyczących kwarantanny dla podróżnych z kilku krajów spoza EOG.

Nadchodzą ulgi dla zaszczepionych

Ponieważ coraz większa część populacji jest zaszczepiona, ograniczenia i ogólne środki kontroli zakażeń w społeczeństwie mogą zostać wkrótce złagodzone dla wszystkich. Na razie jednak zasady muszą być nadal takie same dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych w przestrzeni publicznej, powiedział minister zdrowia. Mieszkańcy Norwegii, którzy juz przyjęli dwie dawki szczepionki na koronawirusa, mogą się jednak juz cieszyć przywilejami w sferze prywatnej.
W domach prywatnych osoby w pełni zaszczepione mogą mieć zatem bliski kontakt społeczny (poniżej 1 metra) z innymi w pełni zaszczepionymi, a także z niezaszczepionymi osobami, które nie należą do grup ryzyka. W pełni zaszczepione osoby powinny nadal zachowywać odpowiednią odległość (co najmniej 1 metr) od niezaszczepionych osób z grupy ryzyka, z którymi nie mieszkają, podkreśla rząd w komunikacie prasowym z 28 kwietnia.
Ponieważ coraz większa część populacji jest zaszczepiona, ograniczenia i ogólne środki kontroli zakażeń w społeczeństwie mogą zostać wkrótce złagodzone dla wszystkich, powiedział Bent Høie.

Ponieważ coraz większa część populacji jest zaszczepiona, ograniczenia i ogólne środki kontroli zakażeń w społeczeństwie mogą zostać wkrótce złagodzone dla wszystkich, powiedział Bent Høie. Źródło: Fot. Torbjørn Kjosvold, Forsvaret | flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Jak zapowiedział Høie, rząd pracuje nadal stworzeniem projektu tzw. paszportu covidowego. Będzie on zawierał informacje o statusie szczepienia, przejściu covid-19 i wyniku testu. Będzie mógł zapewnić ulgi w przestrzeni publicznej. Władze zastanawiają się obecnie, jaki wpływ certyfikat covidowy może mieć na obowiązek kwarantanny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Norwegia zrobi drugi krok w strone ponownego otwarcia w połowie maja.

Kraje spoza EOG na cenzurowanym

Dodatkowo na restrykcje muszą się przygotować podróżni z kilku krajów azjatyckich. – Wprowadzamy surowsze zasady kwarantanny dla podróżnych z Indii, Iraku, Nepalu, Bangladeszu i Pakistanu – powiedziała Monica Mæland. Po przyjeździe do Norwegii będą oni musieli przebywać w hotelu kwarantannowym niezależnie od tego, czy podróż była konieczna, czy nie. Zaostrzenie obowiązuje od 28 kwietnia od godziny 12:00.
Każdy, kto był w kraju spoza EOG lub strefy Schengen, musi teraz przystąpić do nowego testu na granicy po przyjeździe. Stanowi on dodatek do tego, który już musisz wykonać, aby wjechać do kraju. Zmiana polega na tym, że jeśli uzyska się pozytywny wynik testu szybkiego testu, który należy przejść na norweskiej granicy, trzeba od razu wykonać nowy test PCR. Wcześniej drugi test musiał być wykonany w ciągu 24 godzin. Zaostrzenie zasad obowiązuje do odwołania.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Tabmoc Al Throm

29-04-2021 11:34

Problem polega, ze ludzie otrzymują zastrzyk z nieprzetestowanym lekiem eksperymentalnym, a nie szczepionkę.
Prosze sprawdzic definicję szczepionki.
Rozrośnie nam się faszyzm pseudoszczepionkowy, oj rozrośnie.
Pytanie tylko co ma ta cała pseudopandemia ukryć przed naszymi oczami.
Slava!

boj fra oszlo

29-04-2021 08:48

high_octane napisał:
\"Zglosiles juz do odpowiednich sluzb przymus i nielegalnosc?\"
Tak do twojego oficera prowadzacego......co tulipan...przypomniały się stare czasy ?

high octane

29-04-2021 08:29

"Zglosiles juz do odpowiednich sluzb przymus i nielegalnosc?"

Tak do twojego oficera prowadzacego.

MiroMaro

29-04-2021 06:48

Po co ma zgłaszać jak zaraz zapadnie wyrok co do legalności tych działań. Jest to sprawa bez precedensu. Jeżeli ta Norweżka wygra ruszy lawina pozwów. Oddadzą wszystko z odsetkami i kosztami procesowymi.

Joanna Kuchnicka

29-04-2021 01:53

Polkrzysiek napisał:
Czekam tylko na zniesienie przymusowej , nielegalnej kwarantanny w hotelu
Zglosiles juz do odpowiednich sluzb przymus i nielegalnosc?

Riggman

28-04-2021 22:26

dopoki wszyscy nie dostana szczepionek i nie mine przynajmnij miesiac to nie zwolnia tych glupowatych hoteli przymusowych. mysle ze w te wakacje bedziemy wypoczywac nad fjordem a jesienia przyjdzie 4 fala

Polkrzysiek

28-04-2021 18:05

Czekam tylko na zniesienie przymusowej , nielegalnej kwarantanny w hotelu

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram