Aktualności

Do Norwegii zbliża się lockdown? Rząd bierze pod uwagę coś więcej niż liczbę zakażeń

Emil Bogumił

05 sierpnia 2021 12:36

Udostępnij
na Facebooku
4

Obecne przepisy pozwalają na utrzymanie stabilnej sytuacji epidemicznej w Norwegii. Fot. Torbjørn Kjosvold, Forsvaret | flickr.com (CC BY-NC 2.0)

System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) od kilku dni notuje wysoką liczbę zakażeń koronawirusem. Jak informuje norweska służba zdrowia, sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza od maja. Nie oznacza to jednak, że rząd wprowadzi w kraju nowe obostrzenia.
Reklama
W czwartek, piątego sierpnia, w Norwegii odnotowano 478 nowych przypadków koronawirusa. Dzień wcześniej było ich 475. To liczby o ponad 120 większe od statystyk z ostatniego tygodnia lipca. Z powodu niepewnej sytuacji epidemicznej, rządzący postanowili odroczyć ewentualne wprowadzenie czwartego kroku otwarcia kraju do połowy sierpnia. 

Obecny rozwój pandemii skomentował minister zdrowia Bent Høie. Zauważył, że rządzący mogą obecnie analizować więcej danych niż jedynie liczba zakażeń. – Ważne, ile osób chronionych jest przez szczepionki. Zwracamy też uwagę na obciążenie służby zdrowia, czyli konieczność hospitalizacji zakażonych. Dochodzi do tego praca gmin, którą muszą włożyć w zapewnienie wysokiego poziomu wykrywalności ognisk infekcji – przyznał w rozmowie z dziennikarzami NRK. Dodał również, że norweska Rada Ministrów korzysta z doświadczeń innych państw, które radzą sobie z potencjalną falą pandemii bez inwazyjnych środków.
Zgodnie ze słowami ministra zdrowia, Norwegii nie grozi obecnie wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Czwartego sierpni hospitalizowano w kraju 25 osób z COVID-19. 3 617 686 osób przyjęło pierwszą dawkę szczepionki. 1 840 868 mieszkańców kraju fiordów uznaje się za w pełni zaszczepionych. Wśród tej grupy, 259 osób musiało zmagać się z zakażeniem, pomimo przyjęcia preparatu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


prozyc

07-08-2021 21:47

skutecznosc szczypawki sprawdzimy od pazdziernika...

mart enty

05-08-2021 22:43

mathkaczy napisał:
Do Norwegii zbliża się lockdown? co to za ch*** tytul klickbite ?

pisze się clickbite. Ale abstrahując od pisowni, czy kogoś jeszcze tu dziwi, że MN działa na zasadzie takiej formy istnienia ze swoimi \"artykułami\"? Jedyna zmiana, jaka nastąpiła jakieś 2 lata temu jest taka, że te \"artykuły\" nie kończą się notorycznie zapytaniem - co o tym sądzicie
Zamiana ta objawia się cyklicznym występowaniem nowonickowych trolli jednorazowo tu występujących, podbijających wyświetlenia reklam na forum. Tylko Nieobecny jest trollem dość długo tu uczestniczącym, który wrzuca swoje pierdy, a nie stać go na podjęcie dyskusji na temat tych swoich pierdów. W sumie nie ma się co dziwić, bo pierdy szybko ulatują, więc pierdzieć trzeba non stop, żeby było je czuć
Takie to wytwory MN

mathkaczy Kaczy

05-08-2021 16:35

Do Norwegii zbliża się lockdown? co to za ch*** tytul klickbite ?

Tomasz Lenartowicz

05-08-2021 13:53

Ważne dla tych którzy wiedzą, że szczepienia szkodzą.
W Norwegii odsetek tych którzy zachorowali na Covid po zaszczepieniu wynosi 0,0071%.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram