Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot.93730kr.

Pobierz
Aktualności

Burmistrz stolicy martwi się o napływ zakażeń z Polski. „Święta przyczyniają się do wzrostu infekcji”

Emil Bogumił

27 marca 2021 15:00

Udostępnij
na Facebooku
20

Burmistrz Oslo twierdzi, że podróżni będą nadużywać zasad tzw. podróży koniecznej. Fot. Glentamara, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Burmistrz Oslo Raymond Johansen przyznał, że rząd powinien zaostrzyć przepisy dotyczące kwarantanny wjazdowej. Uważa, że kwarantannie w hotelu powinna poddać się każda osoba, niezależnie od tego, czy podróż ocenić można jako niezbędną. Szczególnie niepokoi go możliwość uniknięcia kwarantanny przez osoby przyjeżdżające z Polski oraz Pakistanu.
Reklama
Raymond Johansen twierdzi, że pomimo zaleceń rządowych kilkadziesiąt tysięcy osób wyjedzie na Wielkanoc za granicę. Przyznał, że najbardziej martwi go wzmożona aktywność przyjezdnych z Polski oraz Pakistanu. Burmistrz Oslo przywołał liczbę lotów, które w okresie świątecznym mają być obsługiwane pomiędzy Norwegią a Polską. Od 25 marca do 11 kwietnia Wizzair i Ryanair zorganizowały na trasach 105 połączeń. Kolejne 26 dotyczy przylotów z Doha i Dubaju, które są popularnymi przystankami na trasie z Pakistanu do kraju fiordów. 

– Tradycyjnie opieram swoje działania na zaufaniu, tym razem jest jednak inaczej. Obawiam się, że po powrocie do Norwegii z np. Pakistanu, obowiązki kwarantanny mogą zostać złamane – komentuje w rozmowie z VG Raymond Johansen. Burmistrz boi się także nadużyć wynikających z tzw. podróży koniecznych. Ich udokumentowanie pozwala spędzić 10-dniową izolację we własnym mieszkaniu. – Teraz chcę, by obowiązkowa kwarantanna w hotelu była konieczna dla każdego. Bez wyjątków, niezależnie od tego czy podróż można uznać za konieczną. [...] Być może obowiązek ten można wprowadzić dla przybywających z krajów, w których jest dużo infekcji, takich jak Polska i Pakistan – podsumowuje polityk.

Gminy gotowe na wielkanocny boom

W czwartek, 25 marca, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaapelowało do mieszkańców Norwegii z prośbą o ograniczenie podróży w okresie wielkanocnym i spędzenie świąt w domu. Zauważyli też, że państwo jest gotowe na wzmożoną aktywność i powiększa liczbę hoteli przeznaczonych dla osób przebywających na kwarantannie. – To na pewno nie jest czas na podróże. Powinniśmy zachować jak największą ostrożność, by ograniczyć zakażenia – mówi Lars Jacob Hiim, sekretarz stanu w resorcie sprawiedliwości.
W niektórych gminach liczba pokoi przeznaczonych na kwarantannę wzrośnie prawie dwukrotnie. Tylko w Ullensaker zostanie zwiększona z 1,6 tys. do 3 tys.

W niektórych gminach liczba pokoi przeznaczonych na kwarantannę wzrośnie prawie dwukrotnie. Tylko w Ullensaker zostanie zwiększona z 1,6 tys. do 3 tys. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Od 29 marca każdy, kto wraca do Norwegii po „niepotrzebnych” wyjazdach za granicę, musi spędzić okres kwarantanny w hotelu. Przepisy ominą osoby, które udokumentują, że podróż była konieczna. Rządowe ograniczenia wjazdu obowiązują do 21 kwietnia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

31-03-2021 23:14

kiaaudi napisał:
Jaki ty głupi jestes to Malo. Jesli mieszkasz z kolesiami i nie masz osobnego wszystkiego to chyba normalne ze hotel ja mam mieszkanie w norwegi i pojechalem do domu wiec nie pisz glupot i nie dziel ludzi wedle narodowosci

kiaaudi napisał:
Ty wielki rodaku to co tu robisz jedź do kraju gdzie z rodakami bedziesz mogl byc patriotą.... Czytaj co znaczy te slowo
A do kogo to?

jacek lytaw

31-03-2021 22:52

Jaki ty głupi jestes to Malo. Jesli mieszkasz z kolesiami i nie masz osobnego wszystkiego to chyba normalne ze hotel ja mam mieszkanie w norwegi i pojechalem do domu wiec nie pisz glupot i nie dziel ludzi wedle narodowosci

jacek lytaw

31-03-2021 22:50

Ty wielki rodaku to co tu robisz jedź do kraju gdzie z rodakami bedziesz mogl byc patriotą.... Czytaj co znaczy te slowo

T C

28-03-2021 18:10

Jo færre grå celler det er, jo mer fiendtlig.

Michal99

28-03-2021 15:40

Wcale sie nie dziwie ze niektorzy w Norwegii sie martwia przylotami polakow, na okolo 40 osob lecacych wczoraj Ryanair jedna byla pozytywna, moze to nie duzo ale jednak, kierowcy przylatujacy na zmiane DSV maja w nosie regulacje, zachowanie odstepu i maseczki...przeciez oni tylko siedza w ciezarowce...scyzoryk sie w kieszeni otwiera, to przykre . Ryanair sprawdza nr personalny na lotnisku w Gd, test ich nie obchodzi, na lotnisku w Torp Sandefjord tez nie wymagaja testu ale jak jest to inaczej patrza, ale tez robia szybki test 15 min na wynik, jestes negatywny, masz swoje lokum, transport i miales wazny powod by leciec do Polski i wracasz do No to kwarantanne spedzisz w domu o ile mieszkasz sam, reszta spedzi ja w hotelu. Abstrahujac od tego tematu nie rozumiem wrogosci, niecenzuralnych wypowiedzi niektorych forumowiczow...nie da sie normalnie dyskutowac na forum ? Pozdrawiam wszystkich .

Don!

28-03-2021 12:48

"Co się odwlecze - to nie uciecze" Każdy następny wariant wirusa może być groźniejszy.Dlatego dotychczasowe działania rządzących oceniam jako szkodliwe.

T C

28-03-2021 12:30

Po wylądowaniu w Norwegii Norwegów nie interesuje test robiony w Polsce w ogóle ,a w Polsce nie interesuje nikogo test zrobiony w Norwegii nikt tego nie kontroluje ani nie sprawdza w Polsce żenada.Norwegia bardzo poważnie podchodzi do sprawy wirusa jeżeli chodzi o ludzi przylatujących z innych krajów mysz się nie prześlizgniew Polsce na lotniskach tak jakby się nic nie zmieniło jest tylko mniejszy ruch.Wizzair strasznie miesza z testami na koronawirusa wymaga po angielsku tak jakby ludzie na lotnisku w Polsce nieznali polskiego.Ale jak się leci do Polski to Wizzair nie wymaga testu.Polska w ogóle nie walczy z koronawirusem tylko z ludźmi taka jest moja opinja.w punkcie pobierania wymazów w Polsce nawet nie ma odkarzacza przy stoisku gdzie się siada i pobierają wymaz. Ludzie chorzy stoją ledwo na nogach z objawami i obok stoją ludzie zdrowi którzy jadą po prostu do pracy.testowanie ludzi w Polsce jest płatne chyba że od lekarza ma się skierowanie ale większość ludzi musi zapłacić , jest to zarąbista maszynka do robienia pieniędzy.Norwegii można się testować ile razy się chce za darmo.Nikt się nawet nie pyta dlatego chcesz się przetestować.

N O

28-03-2021 11:21

Ty debilu tak traktujesz swoich rodaków!!!

Tomas1977

28-03-2021 09:26

Tak miałem 25.03 w Warszawie.Posiadam stałe zameldowanie i nie miałem obowiązku robienia testu według przepisów w Norwegii,ale pani nie chciałem mnie wpuścić do sam.Wiec mówię Pani że to linie Wizz żądają testu,ale pani bardzo się wypierała że Wizz nie wymaga.Jedno wielkie kłamstwo!!!!

T C

27-03-2021 23:05

Jak się leci do Norwegii to Wizzair wymaga testów nie Norwegia, Norwegia robi test na lotnisku po odprawie .

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram