Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Bergen wprowadza restrykcje dla branży budowlanej: surowe środki obowiązują do końca lutego

Emil Bogumił

10 lutego 2021 12:15

Udostępnij
na Facebooku
1

Władze Bergen zauważają, że kolejne place budowy mogą stać się ogniskami zakażeń koronawirusem. Fot. Pixabay

Zakaz pracy na kilku placach budowy, wzmocnienie środków kontroli i zalecenie masowego testowania – tak prezentuje się część restrykcji, które Bergen nałożyło na branżę budowlaną. Gmina nie chce, by doszło do niekontrolowanej transmisji zmutowanych odmian koronawirusa. Obostrzenia mają obowiązywać do końca lutego.
Reklama
Rada Miasta Bergen przyjęła lokalne obostrzenia dziewiątego lutego. Wcześniej w mieście wykryto brytyjską i południowoafrykańską mutację koronawirusa. – Ognisko odmiany południowoafrykańskiej najprawdopodobniej ma źródło na placach budowy w Fantoft i Kronstadt. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że rozprzestrzeniła się na inne miejsca  – poinformowała ósmego lutego Beate Husa, zajmująca się kwestiami opieki zdrowotnej w Bergen.

Nowe restrykcje w branży budowlanej

Jak wynika z nowych przepisów, przedsiębiorstwa budowlane mają współpracować z gminą oraz służbą zdrowia w sprawie przeprowadzania testów pracowniczych pod kątem zakażenia koronawirusem. Osoby wykazujące objawy choroby mają nie przychodzić do pracy i jak najszybciej poddać się badaniu. Władze Bergen wskazują też, że liczbę pracowników obecnych na placu budowy należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Ponadto, żaden zatrudniony nie może pracować na więcej niż jednym placu budowy. Jak wynika z przepisów ustawy o kontroli zakażeń, złamanie obowiązujących obostrzeń grozi karą grzywny lub pozbawienia wolności do sześciu miesięcy.

Podstawa prawna

Radni zaostrzyli także konieczność posiadania na placu budowy płynów dezynfekujących i innych środków sanitarnych. W miejscu pracy obecna ma być również osoba, która szczegółowo zna przepisy dotyczące kontroli zakażeń. Nowe regulacje mają obowiązywać do 28 lutego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


minip.70

10-02-2021 18:35

Idealny Covidowy duet : studentka z Bergen i robotnik budowlany!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram