Aktualności

120 000 000 koron na świąteczne bonusy. IKEA z hojnym prezentem dla pracowników

Maja Zych

22 grudnia 2019 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Wyjątkowo wysokie świąteczne premie otrzymało w tym roku około 3 tys. norweskich pracowników. Holger.Ellgaard [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia dla pracowników sklepów IKEA mogą się okazać wyjątkowo radosne – norweski oddział meblowego giganta postanowił bowiem nagrodzić swoją załogę za bardzo dobre wyniki finansowe, które udało im się osiągnąć w tym roku. Łącznie zatrudnieni otrzymali w tym miesiącu aż 120 000 000 koron premii świątecznej – czyli około 40 tys. koron na jednego pracownika.
Bożonarodzeniowe bonusy w szwedzkim koncernie nie są żadną nowością, jednak w tym roku ich wysokość jest ponad trzy razy większa niż zazwyczaj – w poprzednich latach pracownicy otrzymywali bowiem średnio 12,5 tys. koron.
Reklama

Jak trzynasta pensja

Premia w wysokości 113 proc. miesięcznej pensji przysługiwała wszystkim pracownikom, którzy przepracowali w tym roku nieprzerwanie minimum 6 miesięcy – łącznie dotyczyło to około 3000 osób, które dodatkowo otrzymały w grudniu średnio 40 000 koron.– Można powiedzieć, że nasi pracownicy otrzymali ponad jedną dodatkową pensję w grudniu – mówi kierownik ds. komunikacji w norweskiej sieci IKEA Retail, Siv E. Egger Westin.W poprzednich latach zatrudnieni w popularnej sieci sklepów meblowych również mogli liczyć na świąteczne bonusy, jednak ich kwota od dawna nie była aż tak wysoka – w 2017 i 2016 roku wysokość premii wynosiła średnio 12,5 tys. koron.

Wszystko przez świetne wyniki

Wysokie premie pracownicy IKEA zawdzięczają bardzo dobrym wynikom finansowym, które sieć sklepów osiągnęła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Od września 2018 do sierpnia 2019 roku odnotowano bowiem największy wzrost zysków operacyjnych w historii koncernu, które zwiększyły się z 7,9 miliarda do 8,3 miliarda koron.

Siv E. Egger Westin podkreśliła też, że dobre wyniki są zasługą właśnie pracowników, którzy każdego dnia stają na wysokości zadania – premia świąteczna jest dlatego dobrą okazją do tego, aby podziękować im za włożony wysiłek.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram