Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
IKEA otwiera sklep w centrum stolicy. Jest jeden haczyk Życie w Norwegii
Monika Pianowska 26 października 2019
08:00

IKEA otwiera sklep w centrum stolicy. Jest jeden haczyk

Skomentuj
W sierpniu ubiegłego roku zapadła decyzja o zamknięciu trzech punktów obsługi norweskiej Ikei. pixarno - stock.adobe.com/ do użytku redakcyjnego/ licencja standardowa
Za pierwszym razem się nie udało, teraz popularny producent mebli znów próbuje swoich sił w Oslo. Rok po zamknięciu trzech punktów obsługi Ikea powraca do stolicy kraju fiordów z nowym projektem. Tym razem będzie to lokal funkcjonujący pod enigmatycznym szyldem „studio”, który powstanie przy najpopularniejszej zakupowej ulicy w centrum miasta.
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy spodziewali się wielogodzinnych wędrówek z koszykiem po Ikeowskim labiryncie: sklep przy Karl Johans Gate będzie miał co prawda około 600 metrów kwadratowych powierzchni, jednak nie dołączy do listy siedmiu magazynów istniejących w Norwegii.
Reklama
Zgodnie z założeniem ma jednak spełniać rolę punktu wystawowego (showcase), w którym klienci będą mogli zobaczyć produkty na żywo, zaplanować wystrój całej kuchni bądź sypialni i zamówić meble do domu. Planowany start: luty 2020.

Teraz zacznie się opłacać?

W sierpniu ubiegłego roku zapadła decyzja o zamknięciu trzech punktów obsługi norweskiej Ikei, w których klienci mogli m.in. odbierać swoje zakupy. Centra obsługi w Tromsø, Ålesund i Skøyen (Oslo) przestały funkcjonować w ramach planu cięcia kosztów o 10 proc., ponieważ nie były opłacalne. W punktach tych możliwe było również dokonanie zamówienia, nawet na aranżację całych wnętrz, jednak na miejscu nie był dostępny żaden asortyment, więc nie dało się stacjonarnie nabyć żadnych produktów. Poza oszczędnościami wśród planów firmy w Norwegii znalazło się skrócenie czasu dostawy.
Jeżeli plan z studiem wystawowym przy Karl Johans Gate wypali, pojawi się więcej tego typu punktów. W przeciwieństwie do tradycyjnych dużych sklepów Ikei z magazynami nie będą one zlokalizowane na peryferiach miast.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Wakacje kredytowe w Norwegii – czy masz prawo do odroczenia rat?

Wakacje kredytowe w Norwegii – czy masz prawo do odroczenia rat?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas