Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Testy na koronawirusa na norweskich lotniskach i granicach. Pierwsza stacja ruszy w Bergen

Agnieszka Wiśniewska

07 sierpnia 2020 13:40

Udostępnij
na Facebooku
1

Lotnisko w Bergen jako pierwsze wprowadzi system sprawdzania przylatujących podróżnych. wikipedia / CC BY 3.0 autor: Varde / Avinor

Urząd ds. Zdrowia (Helsedirektoratet) chce utworzyć na norweskich lotniskach, przejściach granicznych i w norweskich portach stacje kontrolujące podróżnych pod kątem obecności wirusa COVID-19. 6 sierpnia gmina Bergen ogłosiła, że taki punkt powstanie na lotnisku we Flesland.
Dyrektor ds. komunikacji w Urzędzie ds. Zdrowia, Trine Melgård, przekazała 6 sierpnia Norweskiej Agencji Prasowej informację o planach utworzenia stacji testujących podróżnych. Chodzi przede wszystkim o sprawdzenie osób przybywających do Norwegii, zarówno obywateli, jak i turystów. Stacje miałyby powstać zarówno w portach lotniczych, morskich, jak i na przejściach granicznych.
Dokładna data powstania sieci centrów kontroli koronawirusa nie jest znana.

Stacja pilotażowa

Również 6 sierpnia Rada gminy Bergen zatwierdziła protokół, mówiący między innymi o programie pilotażowym, w ramach którego w porcie Flesland zostanie utworzona stacja testowa dla pasażerów wracających z zagranicy.

Testom będą musieli poddać się mieszkańcy Bergen wracający do domu, ale także turyści zagraniczni i inne przybywające osoby.
Lotnisko Bergen Flesland.

Lotnisko Bergen Flesland. wikipedia.org CC BY 3.0 autor: Nils Olav Mevatne / Avinor

Jak to będzie działać?

Stacja na lotnisku w Bergen ma zostać uruchomiona tak szybko, jak to będzie możliwe, a obsługiwana będzie przez pogotowie w Bergen, które już rozpoczęło prace przygotowawcze. Program pilotażowy ma trwać miesiąc. Po tym czasie zostanie oceniony i zapadnie decyzja o jego ewentualnym przedłużeniu.

Wstępny plan zakłada, że stację testową obsłużą zespoły czteroosobowe, które będą pracowały w systemie dwuzmianowym, co powinno zapewnić wydajność na poziomie 60 testów na godzinę.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Krzysztof Dobrzyński

07-08-2020 20:13

1 pełny samolot to około 180 osób, a oni chcą testować 60 na godzinę ?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram