Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Strażacy chcą uniknąć kwarantanny. Zakazują palenia ognisk Życie w Norwegii
Monika Pianowska 03 kwietnia 2020
13:11

Strażacy chcą uniknąć kwarantanny. Zakazują palenia ognisk

Skomentuj
Zagrożenie pożarowe i akcje jednostek łączą się obecnie z ryzykiem zakażenia COVID-19. MN
Podczas gdy w ostatnich dniach jednostki straży pożarnej przeważnie proszą lokalne społeczności o zachowanie ostrożności podczas palenia ognisk, w części gmin straż pożarna zdecydowała się na radykalny krok i ich zakazała. Powody są dwa: przede wszystkim ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas zgromadzeń i zagrożenie pożarowe, jakie już odnotowano w kilku obszarach Norwegii.
Zakaz palenia ognisk wydała już jednostka z południa kraju. Dotyczy on obecnie gmin Lyngdal, Kvinesdal, Farsund, Lindesnes, Hægebostad i Åseral. Wyjątki stanowią jedynie obszary, w których nie istnieje żadne zagrożenie pożarowe i wysp pozbawionych roślinności.
Podczas gdy zwykle w okręgu Viken zakaz palenia ognisk na terenach zalesionych i w ich pobliżu wydaje się 15 kwietnia, w tym roku straż pożarna wprowadziła go już 2 kwietnia. Dotyczy on gmin Drammen, Lier, Øvre Eiker, Sigdal i Krødsherad. Informacje o obowiązujących obostrzeniach zebrał portal NRK.
Reklama

Nie narażajcie siebie i strażaków

Zagrożenie pożarowe i akcje jednostek łączą się obecnie z ryzykiem zakażenia COVID-19. Strażacy tłumaczą, że nie chcą dopuścić do sytuacji, że zbyt wielu członków ekip zostałoby poddanych kwarantannie, ponieważ wówczas automatycznie poszczególne komendy nie byłyby przygotowane na interwencję nagłych poważnych przypadkach. Proszą zatem mieszkańców Norwegii o ostrożność, by nie narażać zarówno strażaków, jak i cywili na ryzykowny kontakt podczas akcji, których można by było śmiało uniknąć.
Według Norweskiego Instytutu Meteorologicznego sucho jest obecnie na terenach zielonych w okręgach Agder, Vestfold i Telemark, Oslo, Viken i Inland.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas