Świętujemy urodziny!

Odbierz rabat 50% na wszystkie ogłoszenia

Sprawdź
Życie w Norwegii

Strażacy chcą uniknąć kwarantanny. Zakazują palenia ognisk

Monika Pianowska

03 kwietnia 2020 13:11

Udostępnij
na Facebooku

Zagrożenie pożarowe i akcje jednostek łączą się obecnie z ryzykiem zakażenia COVID-19. MN

Podczas gdy w ostatnich dniach jednostki straży pożarnej przeważnie proszą lokalne społeczności o zachowanie ostrożności podczas palenia ognisk, w części gmin straż pożarna zdecydowała się na radykalny krok i ich zakazała. Powody są dwa: przede wszystkim ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas zgromadzeń i zagrożenie pożarowe, jakie już odnotowano w kilku obszarach Norwegii.
Zakaz palenia ognisk wydała już jednostka z południa kraju. Dotyczy on obecnie gmin Lyngdal, Kvinesdal, Farsund, Lindesnes, Hægebostad i Åseral. Wyjątki stanowią jedynie obszary, w których nie istnieje żadne zagrożenie pożarowe i wysp pozbawionych roślinności.
Podczas gdy zwykle w okręgu Viken zakaz palenia ognisk na terenach zalesionych i w ich pobliżu wydaje się 15 kwietnia, w tym roku straż pożarna wprowadziła go już 2 kwietnia. Dotyczy on gmin Drammen, Lier, Øvre Eiker, Sigdal i Krødsherad. Informacje o obowiązujących obostrzeniach zebrał portal NRK.
Reklama

Nie narażajcie siebie i strażaków

Zagrożenie pożarowe i akcje jednostek łączą się obecnie z ryzykiem zakażenia COVID-19. Strażacy tłumaczą, że nie chcą dopuścić do sytuacji, że zbyt wielu członków ekip zostałoby poddanych kwarantannie, ponieważ wówczas automatycznie poszczególne komendy nie byłyby przygotowane na interwencję nagłych poważnych przypadkach. Proszą zatem mieszkańców Norwegii o ostrożność, by nie narażać zarówno strażaków, jak i cywili na ryzykowny kontakt podczas akcji, których można by było śmiało uniknąć.
Według Norweskiego Instytutu Meteorologicznego sucho jest obecnie na terenach zielonych w okręgach Agder, Vestfold i Telemark, Oslo, Viken i Inland.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram