Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przez internet czy satelitarna: polska telewizja w Norwegii Życie w Norwegii
Maja Zych 08 września 2018
08:00

Przez internet czy satelitarna: polska telewizja w Norwegii

11
Skomentuj
W Norwegii można skorzystać między innymi z wielu stron internetowych, które oferują dostęp do polskich kanałów. pixabay.com / pfshum / CC0 Creative Commons
Dla Polaków, którzy decydują się zamieszkać za granicą, jednym ze sposobów na kontakt z krajem ojczystym może być oglądanie polskich programów, wiadomości i filmów. Dlatego wiele osób wykupuje telewizję, która oferuje dostęp do polskich kanałów – nie wszystkie opcje, z których korzysta Polonia, są jednak zgodne z prawem.
W artykule przedstawiamy, jakie są najpopularniejsze opcje dostępu do polskiej telewizji, z których można skorzystać, mieszkając w Norwegii.
Reklama

Telewizja internetowa najczęstszą opcją

Najwięcej osób, które mieszkają lub przebywają przez dłuższy czas poza Polską, poleca korzystanie ze stron internetowych, które oferują dostęp do polskich kanałów telewizyjnych. Część z nich dostarcza usługi bezpłatnie, jednak trzeba się wtedy liczyć z gorszą jakością obrazu lub zanikami sygnału. Istnieje też możliwość wykupu specjalnych pakietów, dzięki którym za konkurencyjną cenę otrzymuje się nieograniczony dostęp do usług w lepszej jakości.

Aby korzystać z takich opcji, warunkiem koniecznym jest jednak stały dostęp do internetu – im szybszy, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie można cieszyć się kanałami dobrej jakości.

Najczęściej wybierane przez Polaków telewizje internetowe:

– weeb.tv
– Delta Media Player
– Wizja.tv

Polski dekoder w Norwegii?

Wielu Polaków przebywających za granicą – nie tylko w Norwegii – korzysta z wykupionej w Polsce telewizji satelitarnej. Licencja polskich platform jest jednak ważna jedynie na terenie kraju, co regulują ogólnoeuropejskie przepisy, dlatego osoby, które wywożą dekoder do Norwegii, robią to niezgodnie z prawem.

Zapis o zakazie korzystania z usług za granicą często widnieje na podpisywanych umowach, jednak operatorzy świadomie przymykają na to oko. „Wielu naszych klientów tak robi” było najczęstszą odpowiedzią, jaką słyszeliśmy, pytając o legalność takiej opcji. Pracownicy podkreślali, że może się to jednak wiązać z pewnymi niedogodnościami – aby korzystać z dekodera, trzeba mieszkać w zasięgu satelity Hot Bird, a w przypadku awarii sprzętu można go naprawić jedynie w polskim salonie.

Sposób na naukę języka

Oprócz wykupienia dostępu do polskich kanałów, imigranci często decydują się na oglądanie norweskiej telewizji – jest to świetny sposób na osłuchanie się z językiem, ale też poznanie norweskiej kultury i zwyczajów. Wszystkie zagraniczne filmy i seriale puszczane są w Norwegii z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz norweskimi napisami – może to być też świetna opcja na naukę dla osób, które posługują się angielskim, ale dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem norweskim.
Z jakiej telewizji korzystasz w Norwegii?
Norweskiej
Polskiej satelitarnej
Polskiej internetowej
Nie korzystam
Głosuj
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan
Josef Satan 10-09-2018 10:48

ideapad310 napisał:
Satan napisał:
\\\\ uansett hvilken fjernsynsmottaker du har!
Ciekawe co wlicza sie do tego..tv a moze cos jeszcze. Satan, pogrzeb tam jeszcze moze cos wiecej pisza


Ja grzebac nie musze, ty natomiast moze powinienes? Przynajmnie sprobowac?

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 10-09-2018 08:23

\"Kringkastingsavgiften, også kalt lisensen, er en offentlig avgift for alle som har fjernsynsmottaker. Du må betale lisens uansett hvilken fjernsynsmottaker du har, og hvilke kanaler du velger å se på.

Stortinget har bestemt at lisensen skal kreves inn av, og tilfalle NRK.\"

Czyli - masz odbiornik tv w Norwegii - musisz placic licencje. Nie jest to wazne, czy odbiornik jest kupiony w Polsce, w Norwegii czy w Korei.

Dlaczego sie irytowac, jak nie mozna nic zrobic? Albo trzeba placic, albo trzeba wyprowadzic sie z Norwegii. Wybor nalezy do posiadacza odbiornika!

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 09-09-2018 12:11

...chopy nie kłóćta sie o babe!
...płaci sie za posiadanie telewizora lub aktywnego gniazdka...
...a czy oglądasz Maryne czy Grażyne w norweskiej czy polskiej tv
..nima to żadnego znaczenia
...Ps. a jak nie bedzie was przez 3 miechy w Norwegii
...to trzeba płacić czy nie trzeba?
...

-21
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
mart enty
mart enty 08-09-2018 21:59

freewoman napisał:
Przyszli.. zobaczyli Polską antene satelitelitarna cyfre + ,gdzie ogladalo sie Polskie kanaly,po czym spisali dane personalne i trzeba bylo placic za kompletne nie ogladanie norweskiej tv!!!! Ot... taka to historia wyludzania pinindzy boski ten kraj..

A w Pl masz inaczej? Abonament placi sie za posiadanie odbiornika, a nie za ogladanie.Boski, to masz rozum

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kxusvjca
kxusvjca 08-09-2018 10:39

Lepiej nie kasować, ale uaktualnić i poprawić oraz uświadamiać ludzi a nie wprowadzać w błąd...

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
kxusvjca
kxusvjca 08-09-2018 10:29

Jeśli już chcecie coś polecać, to polecajcie: pilot.wp.pl/tv choć i z tym jest problem w Norwegii, bo to działa tylko na terenie EU tylko dla obywateli Polski a nie w Strefie Schengen w jakiej jest Norwegia. Ale akurat to można pominąć używając VPN. Tu polecam: protonvpn.com/ lub nordvpn.com/pl/ choć takie ominięcie zabezpieczenia też można w najlepszym przypadku uznać minimum za wątpliwe moralnie, a w ekstremalnym przypadku za karalne. Dekodery z polską TV i abonamenty na mają tylko licencję udzielaną na teren Polski więc wywóz sprzętu za granicę łamie udzieloną licencję. Ale głosując na takich polityków jakich mamy sami zgadzamy się na swój los. Proszę zapoznać się również z linkiem do ustawy CLOUD: pl.vpnmentor.com/blog/6-sposobow-aby-chr...-przed-ustawa-cloud/ tekst jest wręcz szokujący, podobno żyjemy w demokratycznych krajach, a jest gorzej niż kiedyś w ZSRR i ChRL razem wziętych

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Jan Kowalski
Jan Kowalski 08-09-2018 10:26

Generalnie oba zrodla polskiej telewizji sa nielegalne.
Strony, ktore podaliscie nadaj piracki material bez uiszczania oplat licencyjnych.
Korzystanie z telewizji satelitarnej tez jest nielegalne, jak sami zaznaczyliscie, poza granicami Polski. To jest tak, jak podawanie namiarow na pasera, ktory sprzedaje kradzione towary.
Rozpowszechniajac informacje o pirackich stronach internetowych redakcja MN rowniez narusza prawo. Mysle, ze dla wlasnego dobra powinniscie ten artykul wykasowac jak najszybciej.

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas