Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Mniej kąpielisk i zakaz grillowania: stołeczny raj dla plażowiczów z nowymi zasadami Życie w Norwegii
Monika Pianowska 14 czerwca 2019
13:00

Mniej kąpielisk i zakaz grillowania: stołeczny raj dla plażowiczów z nowymi zasadami

2
Skomentuj
Do dyspozycji pozostają molo oraz plaża przy muzeum Astrup Fearnley. MN
Jeden z najpopularniejszych obszarów kąpieliskowych w Oslo doczekał się restrykcji. Poza tym, że w te wakacje część Tjuvholmen będzie niedostępna dla amatorów pływania w fiordzie, osoby spędzające czas na wybrzeżu w dzielnicy muszą dostosować się do kilku zasad. Nie można tam m.in. grillować i spożywać alkoholu.
Do tej pory w Tjuvholmen pojawiły się cztery tablice z informacjami, z których kąpielisk można korzystać i co wolno na ich terenie. Do dyspozycji pozostają molo oraz plaża przy muzeum Astrup Fearnley, a opływające je wody oznaczono żółtymi bojami.
Reklama

Łodzie stanowiły zagrożenie

Przez całe ubiegłoroczne lato pogoda w Norwegii zachęcała do kąpieli, nie dziwi więc ogromna liczba osób odwiedzających miejskie plaże i odkryte baseny. Jednym z najbardziej obleganych miejsc było wybrzeże Oslo w dzielnicy Tjuvholmen sąsiadującej z Aker Brygge. Jak się jednak okazuje – nie do końca bezpieczne dla kąpiących się w jej wodach ludzi.

Osiedle graniczy bowiem ze stołecznym portem, gdzie panuje wzmożony ruch łodzi. W trosce o zdrowie plażowiczów gminne przedsiębiorstwo Oslo Havn w porozumieniu z Tjuvholmen Infrastruktur AS, firmą operującą na terenie Tjuvholmen, będącego własnością prywatną, ograniczyli obszar wykorzystywany przez mieszkańców jako kąpieliska, np. Dyna brygge.
Obecnie można się kąpać wyłącznie w okolicy muzeum Astrup Fearnley i molo (Badebryggen), ich wody są ograniczone bojami, ponieważ ludzie zwykli odpływać za daleko od brzegu, ryzykując wypadek z udziałem łodzi. To jednak nie wszystko. Na tablicach z regulaminem pojawiły się informacje, że grillowanie i picie alkoholu na wspomnianych kąpieliskach jest niedozwolone, ponadto jego autorzy proszą o ciche słuchanie muzyki, szczególnie po 23:00. Złamanie któregoś z punktów grozi wyrzuceniem z kąpieliska.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo
boj fra oszlo 15-06-2019 08:50
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
marcin kolonko
marcin kolonko 15-06-2019 00:15
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz

Bliżej nas