Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Życie w Norwegii

Małżeństwa LGBT+: Norwegia najlepszym krajem na śluby osób tej samej płci

Monika Pianowska

14 kwietnia 2024 09:00

Udostępnij
na Facebooku
4
Małżeństwa LGBT+: Norwegia najlepszym krajem na śluby osób tej samej płci

Małżeństwa osób tej samej płci są obecnie dozwolone w 36 krajach. stock.adobe.com/licencja standardowa

Hitched, brytyjska witryna poświęcona planowaniu ślubów, uznała Norwegię za najlepsze miejsce na świecie do zawarcia małżeństwa jako osoba queer. Za główny powód, dla którego kraj fiordów zajął pierwsze miejsce, uznano… cenę. Z badania wynika, że ​​za ceremonię trzeba zapłacić średnio 80 tys. koron.
Inne czynniki, które uwzględniono w rankingu, to rok, w którym małżeństwa homoseksualne stały się legalne, oraz wynik, jaki uzyskały różne kraje w zakresie wskaźnika bezpieczeństwa osób LGBT+.
Chociaż w 2009 r. prawo zezwalało na małżeństwa osób tej samej płci, minęło trochę czasu, zanim zostało ono dopuszczone w norweskim Kościele. Po północy w nocy 1 lutego 2017 r. zawarto pierwsze z nich.
Na dalszych miejscach listy znajdują się Szwecja, Holandia i Portugalia. Inne kraje nordyckie, Dania, Finlandia i Islandia, do pierwszej dziesiątki nie dotarły.
Małżeństwa osób tej samej płci są obecnie dozwolone w 36 krajach, w tym w Grecji, która w lutym przyjęła nowe prawo dotyczące ślubów. Biorąc pod uwagę, że na świecie jest 195 krajów, oznacza to, że osoby LGBT mogą legalnie zawrzeć związek małżeński jedynie w 18,4 proc. z nich.
Źródła: blikk.no, pinknews.com
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Karol Grzelak

15-04-2024 19:53

Dzieci z tego nie będzie.

jan kaczmarek

15-04-2024 17:12

"by położyć ten wspaniały kraj , naród-na dechy"
Yyyyy, trochę cię poniosło....Krajobrazowo owszem, ok.Ale po miesiącu nawet najbardziej spektakularne krajobrazy, widoki, zorze polarne, itp....nie robią już wrażenia.
Naród?Ponury, pełen sprzeczności, hipokryci z zadartymi nochalami wzorujący się na jankesów, itd, itp.

J M

14-04-2024 16:10

sum

14-04-2024 13:00

NORWEGIA ! gdzie obraz kraju wielkich Vikingow ? kolorowo, narkotyki , zagubienie, moralność- komuś bardzo zależy by położyć ten wspaniały kraj , naród- na dechy.....

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok