Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Koniec z chaosem w dokumentach. Poznajcie rozwiązanie norweskiej poczty Życie w Norwegii
Hanna Jelec 18 grudnia 2017
12:48

Koniec z chaosem w dokumentach. Poznajcie rozwiązanie norweskiej poczty

3
Skomentuj
Digipost to nowa usługa norweskiej poczty, która ma za zadanie ułatwić życie klientom screenshot digipost
Setki rachunków, teczki wezwań i stosy powiadomień. W Norwegii, kraju tak przywiązanym do biurokracji, nietrudno o chaos w dokumentacji. Z pomocą nadchodzi Digipost, platforma, dzięki której wszystkie ważne dokumenty będziemy mieć w jednym miejscu. Oprócz tego, jako przedsiębiorcy, bez trudy zaoszczędzimy na wysyłkach – i to aż do 80 proc. kosztów.
Norwegowie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników online. Dzięki nowoczesnej skrzynce będziemy mogli zapanować nad korespondencją i setkami dokumentów.
Reklama

Wszystko w jednym miejscu

Posten Norge AS opracowało rozwiązanie, które przepadnie do gustu wszystkim, którzy są już zmęczeni tonami otrzymywanej korespondencji. Platforma Digipost to rodzaj cyfrowej skrzynki przechowującej wszystkie cenne informacje w jednym miejscu.

Rejestrując się w systemie otrzymujemy dostęp do konta, na które możemy przesyłać wszystkie rodzaje listów, które wcześniej zostały wysłane fizycznie jako dokument papierowy oraz przesyłki, które nie są odpowiednie dla zwykłych wiadomości e-mail ze względu na wymogi bezpieczeństwa lub formalności. Przy pomocy Digipost otrzymamy lub wyślemy dokumenty kontraktowe, pensje, faktury, raporty roczne, zaświadczenia zdrowotne, wyciągi bankowe, czy kody PIN.

Digipost reklamuje się jako „bezpieczna poczta”. Oznacza to, że każdy z użytkowników jest wcześniej weryfikowany. Pocztę prześlemy do każdego, kto sam jest zarejestrowany w digipost lub wyraża zgodę na otrzymywanie wiadomości w formie cyfrowej.

Dla osób prywatnych i dla firm

Usługa jest skierowana zarówno do prywatnych użytkowników, jak i dla przedsiębiorców. Digipost oferuje przesyłki w formie online, a także jako tradycyjne listy. Odbieranie dokumentów jest bezpłatne. Nadawanie ich – podobnie jak w przypadku tradycyjnej poczty – odbywa się za opłatą. Koszt wysyłki zależy rozmiaru przesyłki i ilości wysyłanych dokumentów. Cena za wysyłkę obejmuje wydruk przesłanego do Digipost dokumentu (w formacie PDF), kopertę i dostawę przesyłki na pocztę.

Forma cyfrowa jest jednak znacznie tańszym wyborem. Dzięki dokumentom online firma może zaoszczędzić aż do 80 proc. kosztów. W ten sposób nie będziemy musieli płacić m.in. za wystawiane faktury. Warto pamiętać, że możemy korzystać z wysyłki cyfrowej, a dokumenty przesyłane do nas wciąż odbierać w formie papierowej – zależnie od naszych preferencji.

Platforma wciąż się rozwija

Digipost z pewnością może ułatwić życie wielu przedsiębiorcom. Niestety, obecnie przesyłki możemy nadawać tylko poprzez zalogowanie się na konto z komputera. Nie zrobimy tego przy pomocy tabletu czy aplikacji w telefonie. Twórcy platformy zapewniają jednak, że prace nad rozwinięciem systemu wciąż trwają i w przyszłości na pewno pojawi się więcej opcji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Ewa Adam
Ewa Adam 19-12-2017 06:57

Nowe? Od kilku ladnych lat istnieje...

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Grekap1
Grekap1 18-12-2017 21:17

Czyż nie to samo co e-maile....

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas