Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Życie w Norwegii

Buypass podnosi ceny identyfikatora ID

Natalia Szitenhelm

19 marca 2020 12:22

Udostępnij
na Facebooku

Użytkownicy mogą korzystać z buyspass za pomocą aplikacji mobilnej. / zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/terovesalainen

Buypass AS, firma produkująca elektroniczne identyfikatory pozwalające m.in. na składanie elektronicznego podpisu czy logowanie się do systemów, takich jak NAV czy Altinn, drastycznie podniosła ceny ID w telefonie komórkowym - z 298 koron do 896 NOK, jako pierwszy poinformował fanapge Wyzysk w Norwegii, który pomaga Polakom w dopełnianiu spraw formalnych.
Reklama
18 marca na facebookowym profilu organizacji pojawił się post:
Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, internauci zwracali uwagę, że ceny wzrosły z godziny na godzinę.

Buypass ID i mobil pozwala na logowanie się z telefonu komórkowego do usług publicznych i prywatnych, które wymagają identyfikacji za pomocą elektronicznego identyfikatora. By z niego korzystać, należy posiadać norweski numer telefonu.

Aplikacja mobilna Buypass
Aplikacja mobilna Buypass screenshot buypass

“Jesteśmy w trudnej sytuacji”

Komentarze na temat nagłego podniesienia cen usługi w tak krytycznym dla wielu momencie pojawiły się również na profilu Buypass. Firma prawie 3-krotne podniesienie ceny tłumaczy sytuacją, w której się znalazła.

Wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji. Wielu polega na uzyskaniu ID w celu uzyskania dostępu do usług wymagających uwierzytelnienia na 4 poziomie bezpieczeństwa. Pracujemy teraz na kilka zmian, aby zarządzać wszystkimi żądaniami.
Aby nawiązać relacje z klientami na poziomie 4, wymagane są kompleksowe kontrole identyfikacyjne. Ma to na celu zapewnienie prawidłowej tożsamości.

Do tej pory klienci płacili tylko za PUM (personlig utlevering mottakingsbevis, osobiste poświadczenie odbioru przesyłki),
i w związku z obecną sytuacją, w której się znajdujemy, klienci są również dodatkowo obciążani za wydanie ID. Określamy, że dotyczy to zarówno ID w postaci karty z czytnikiem, jak ID w telefonie komórkowym. Podwyżka ceny dotyczy nowych klientów. Prosimy o zrozumienie przyczyny wzrostu cen i przepraszamy, jeśli niewystarczająco informowaliśmy o tej sprawie.
~Buypass

Stanowisko firmy opublikowano m.in. na Facebooku.
screenshot buypass
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram