Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegia wprowadzi jednolite opakowania papierosów Zdrowie
Anna Moczydłowska 03 czerwca 2016
09:18

Norwegia wprowadzi jednolite opakowania papierosów

1
Skomentuj
Norwegia chce wprowadzić jednolite opakowania papierosów fotolia.com - royalty free
Ciemne opakowania, przerażające zdjęcia organów zmienionych chorobowo, a także rzucające się w oczy ostrzeżenia. Norwegia zamierza wprowadzić nowe zarządzenia w sprawie wyglądu paczek papierosów.
Zarządzenia promowane są przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) mają przyczynić się do zmniejszenia ilości wypalanych papierosów. Takie same przepisy wprowadzi też Nowa Zelandia.

Szare paczki i przestrzegające fotografie

Decyzja ogłoszona podczas Światowego Dnia Bez Papierosa, oznacza, że papierosy będą sprzedawane w szarych paczkach ze zdrowotnymi ostrzeżeniami oraz fotografiami chorób powiązanych z paleniem.

Jak twierdzi Oleg Chestnov, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. chorób niezakaźnych, plany wprowadzenia takich obostrzeń zmniejszających sprzedaż tytoniu wysyłają mocny sygnał, że ta inicjatywa działa.

Celem wprowadzania jednolitych paczek jest zapobieganie stosowania tytoniu przez młodzież. Nieatrakcyjny wygląd paczek ma zniechęcać do kupna osoby podatne na bodźce wzrokowe i wizerunkowe.

Przepisy obejmą także snus

Norweski minister zdrowia zapowiedział, że zarządzenie ma objąć także snus - popularny w krajach skandynawskich tytoń trzymany pod górną lub dolną wargą.

Minister zdrowia zapowiedział, że jest pewien, iż norweski parlament zatwierdzi rozwiązania, które zostaną mu przedstawione w ciągu najbliższych tygodni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przepisy powinny wejść w życie w 2017 roku.

Śmierć co 6 sekund

Według badań, na świecie co sześć sekund umiera jedna osoba przez choroby wywoływane paleniem. Daje to prawie sześć milionów osób rocznie, a według ekspertów – w 2030 ma wynosić już 8 milionów. Dane pokazują, że w Australii, która cztery lata temu jako pierwsza zdecydowała się wprowadzić do sprzedaży jednolite oznakowanie papierosów, liczba palaczy systematycznie spada w ciągu ostatnich lat.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Karol Wolny
Karol Wolny 03-06-2016 14:59

Tak z czystej głupoty wprowadzi czy to świadomy prezent dla mafii przemytniczej?
W Australii po wprowadzeniu takich opakowań wzrosła ilość palących i szara strefa.
Widać głupota zaraźliwa

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas