Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
9
Skomentuj
Redakcja 09 kwietnia 2009
02:02
Wydarzenia

Nie pracujesz? Będziesz musiał wyjechać

W środę Wielka Brytania zagłosowała za pozostawieniem ograniczeń wobec imigrantów z Europy Wschodniej, szukających tu pracy. Wprowadzono też zasady zgodnie z którymi osoby, które nie pracują, nie studiują lub nie mają środków do życia, będą musiały opuścić kraj.

trzymanie restrykcji oznacza, że brytyjski rząd będzie mógł kontrolować, gdzie i dla kogo pracują imigranci z grupy krajów A8, dzięki Programowi Rejestracji Pracowników (WRS). Oznacza to także, że imigranci z Europy Wschodniej nie będą mogli ubiegać się o zasiłki, jeżeli nie przepracują co najmniej 12 miesięcy na Wyspach.

Rząd podjął taką decyzję na polecenie Komitetu doradczego ds migracji (Migration Advisory Committee), który uznał, że ograniczenia są konieczne, by okresie recesji pracę mogli zachować Brytyjczycy.

Jak podaje agencja Reutera, przepisy uderzają w Polaków, Czechów, Estończyków, Węgrów, Słoweńców, Litwinów, Słowaków, oraz Łotyszy.

"Migracja ma sens tylko wtedy, kiedy działa na korzyść Brytyjczyków, a my jesteśmy zdeterminowani, by dopilnować, że tak właśnie jest" powiedział brytyjski minister ds. imigracji Phil Woolas.

Wprowadzono też nowe zasady, zgodnie z którymi żadna osoba z grupy państw A8, która nie będzie w stanie sama się utrzymać, jest bezrobotna lub nie studiuje w Wielkiej Brytanii nie będzie mogła zostać na Wyspach – napisało brytyjskie Ministerstwo spraw wewnętrznych w swoim oświadczeniu.

Restrykcje będą obowiązywać do 2011 r.

W grudniu 2008 brytyjski rząd zdecydował się utrzymać restrykcje wobec pracowników z Rumunii oraz Bułgarii.

Zrodlo:Londynek.net

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jerzy,Adam Banasiak
Jerzy,Adam Banasiak 10-04-2009 23:54

Fajnie powiedziane,brawo rumun10 11,/prawo do godnego zycia,czy pracuje uczciwie czy nie/.Do godnego zycia maja prawo wszyscy ludzie,zlodzieje i inny element zyje nie godnie!Mozna by mnozyc przyklady jak z siebie robimy idiotow,kradnac,pijac ,kombinujac bedac za granica.Tylko po co wszyscy to wiedza!Ja mam robote,pracuje w Norwegii pare lat,nie zadzieram nosa,jestem tu gosciem,place podatki i wydaje mi sie ze jest duzo normalnych Polakow dzieki ktorym mamy dobra opine u autochtonow.pozdrawiam,Wesolych Swiat Wielkanocnych!!

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Ryszard Janczyk
Ryszard Janczyk 10-04-2009 22:54

A co do naszego rządu to szkoda słów;-(

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Ryszard Janczyk
Ryszard Janczyk 10-04-2009 22:52

wszyscy jestescie święci każdy ma prawo do godnego życia czy pracuje uczciwie czy nie.Każdy jest człowiekiem.Polska nie tak była by bogata,ale ile miala rozbiorów jakie przeszła zniszczenia pomyślcie.Tak więc teraz co nie którzy(Anglicy) niech okażą skruchę i pomogą Polakom czego kiedyś nie zrobili w wojn i za Norwegię gineliśmy troszkę historii polecam

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
D N
D N 10-04-2009 20:40

Ja jestem za wprowadzeniem tego w Norwegi ponieważ, wreszcie ci nie uczciwi by musieli wyjechać a nie tylko psuć opinie uczciwym ludziom którzy pracują i odprowadzają podatki jestem zaaaaaaaa!!! popieram Michasia !!!!

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kat XY
Kat XY 09-04-2009 21:07

a co z przepisami w Norwegii, czy od maja sie cos zmienia, czy tu te pwrowadza jakies zaostrzenia. Podobno rynek pracy od maja ma byc mniej restrykcyjny tzn. nie beda wymagane pozwolenia na prace, slyszalam jak 2 Polakow rozmawialo na ten temat , i liczyli ze nie musza przedluzac pozwolen, bo okres przejsciowy sie skonczy.

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
michal karpinski
michal karpinski 09-04-2009 17:15

Jestem za takim pomyslem,poniewaz wielu imigrantow siedzi na bezrobotnym nie mysli by cos zrobic ze swoim zyciem ani robienia kursow ani szkolen czy nawet nauki jezyka a do tego kradna awanturuja sie i psuja opinie tym co chca osiagnac cos w swoim zyciu.Takze moze wielu sie nie zgodzic ze mna ale ja popieram taki pomysl z biegiem czasu i w Norwegii to przyjdzie Gwarantuje.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas