XI edycja konkursu "Być Polakiem"

Powrót
XI edycja konkursu "Być Polakiem"

XI edycja konkursu "Być Polakiem"


Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Polska Macierz Szkolna w Wielkiej Brytanii oraz Fundacja „Świat na Tak” zapraszają dzieci i młodzież polonijną oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski do wzięcia udziału w XI edycji konkursu "Być Polakiem". Jest on organizowany w celu głębszego uświadamiania i umacniania tożsamości narodowej oraz rozwoju postaw patriotycznych i społecznych dzieci i młodzieży mieszkającej poza granicami Polski.

Tematyka konkursu nawiązuje do 40-lecia założenia NSZZ Solidarność. Jak czytamy w zaproszeniu skierowanym do uczestników: 
"W roku jubileuszu 40-lecia rejestracji NSZZ Solidarność chcemy skierować Waszą uwagę na słowo solidarność, które dla Polaków znaczyło tak wiele, bo było symbolem odpowiedzialności, jedności i współpracy. Od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, zmieniła się Polska. Czy warto więc mówić o solidarności między Polakami?

Jak myślicie? Napiszcie.
Czy obecnie jest potrzeba, aby być solidarnym z Polską
i Polakami żyjącymi w kraju oraz poza jego granicami?
Jeśli nie, czy możecie uzasadnić dlaczego? Jeśli tak, czy możecie podać przykłady współczesnych Wam postaw, zachowań i działań, które dowodzą wzajemnej solidarności między Polakami.

Proponujemy jeden temat dla wszystkich grup wiekowych. Chcemy byście przez Wasze polskie „okulary” spojrzeli na różnie rozumiane i odczuwane relacje solidarności między Polakami".

Prace konkursowe należy nadsyłać do 8 marca 2020 roku na adres: bycpolakiem2020@gmail.com

Szczegółowe informacje dotyczące tej edycji Konkursu znajdują się w Regulaminie na stronie http://swiatnatak.pl/byc-polakiem-x-2020

Na autorów wyróżnionych prac czekają nagrody:
przyjazd do Polski, udział w Gali w Zamku Królewskim, wycieczka „Śladami polskości”.Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan

11-02-2020 08:32

Solidarnosc?
Hmm, kazdy sobie rzepke skrobie a blizniemu sie ja zabiera.
Oto zwyczajna solidarnosc wsrod polakow

Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2020-01-20 2020-03-08

Cena wstępu

Bezpłatnie

Lokalizacja

Zamek Królewski w Warszawie

Warszawa
plac Zamkowy 4

Facebook Messenger YouTube Instagram