Wystawa: Potęga pszczół w Nærbø

Powrót
Wystawa: Potęga pszczół w Nærbø

Życie pszczół i produkcja przez nie miodu interesowała ludzi już od dawna. Zainspirowała także artystów.


Artyści, których prace zobaczyć można na wystawie w swój własny, unikatowy sposób pracują z pszczołami, miodem i woskiem w celu stworzenia sztuki. Wśród artystów wystawowych znaleźć możemy Ann Kristine Aanonsen i Sidsel Hanum z Norwegii, a także Stanisława Bracha z Polski.

Ten międzynarodowy projekt ma na celu połączenie elementów sztuki, natury i społeczeństwa oraz uświadomienie publiczności aktualnej problematyki, przedstawionej z punktu widzenia artystów. 

Stanisław Brach jest znanym i cenionym polskim rzeźbiarzem. Na tę wystawę wykonał odlewy pszczelich plastrów miodu, które mają ogromne znaczenie symboliczne. Jeg wystawę możemy podzielić na dwie części, z których każda przedstawia odmienną wizję dotyczącą przyszłości ludzkości. Pierwsza część przedstawia harmonię i niezakłóconą niczym geometrię, ukazującą porządek. Druga część przedstawia natomiast powykręcane, zniszczone i zdegenerowane plastry miodu, przedstawiające chaos grożący ludziom, jeśli nie powstrzymają stałemu wymieraniu pszczół.

Wystawa ma ukazać widzom nowe spojrzenie na ówczesne problemy społeczne oraz skłonić do refleksji nad poruszonymi tematami.

Gość
Wyślij


Kategoria

Wystawy i wernisaże

Data

2017-06-09 2017-08-27

Lokalizacja

Håvegen 347

Nærbø
Håvegen 347

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok