We Do po raz piąty w Oslo

Powrót
We Do po raz piąty w Oslo

We Do - tym razem analogowo - po raz piąty w Oslo

Festiwal współczesnej kultury polskiej ponownie zaprasza do odpoczynku od social media, docenienia doświadczeń offline oraz zbawiennego wpływu zwolnienia tempa. W programie tegorocznej edycji znajdziemy wiele propozycji do zanurzenia się w świecie materialnych nośników - analogu.

- We Do to otwarte zaproszenie do spotkania z polską współczesną sztuką i kulturą, skierowane zarówno dla Norwegów i Norweżek, jak i do polonii mieszkającej w okolicy Oslo - mówi dyrektorka artystyczna festiwalu, Żaneta Kruszelnicka.

Wstęp na wszystkie wydarzenia (kilkudniowe warsztaty kreatywne, koncerty i projekcje filmów dokumentalnych) jest darmowy. Wymagana jest jednak rejestracja online.

Gwiazdą pikniku z okazji otwarcia festiwalu będzie Natalia Przybysz z zespołem. Oprócz nich na scenie zobaczymy fragment sztuki teatralnej (work in progress) „Just beside (Poland of their dreams)”.

Piknik otwierający We Do 2023 rozpocznie się 31 sierpnia (godz. 18.00) w ogrodzie Henie Onstad Kunstsenter (Høvikodden). Rejestracja na Otwarcie We Do 2023: https://forms.gle/Xmz9JYDycCPzigYeA.


Kilkudniowe kreatywne warsztaty analogowe We Do to okazja do międzynarodowego dialogu oraz twórczego spotkania pomiędzy kulturami i granicami:

1. Animacja bez kamery (2 lub 5 dni) - poczuj magię kina analogowego zgłębiając technikę direct film making - animację bezkamerową. Pod okiem prowadzących (Agi Jarząb i Macieja Bończyka), pracując bezpośrednio na taśmach filmowych 35 mm lub 16 mm, stworzysz animację klatka po klatce, przy użyciu metod takich jak rysunek czy kolaż. Powstałe klatki zostaną następnie sfotografowane cyfrowo i złożone w krótkie pętle. Więcej informacji i rejestracja: https://www.wedo.no/animation-without-camera/.


2. Analogowe miksowanie dźwięku (5 dni) - warsztaty z oldschoolowego dźwięku chipa, muzyki z taśmy i kolażu z Adamem Frankiewiczem. To niepowtarzalna okazja do tworzenia kolaży audio, loopów taśmowych oraz pracy na magnetofonach i vintage systemach nagłaśniających. Doświadczenie w ogóle nie jest wymagane, ale trzeba mieć ze sobą własny laptop i słuchawki. Więcej informacji i rejestracja: https://www.wedo.no/analog-audio-collage/.


3. Haft miejski (5 dni, 2 warianty godzinowe) - We Do zaprasza do odkrycia magii haftu miejskiego na warsztatach prowadzonych przez artystkę Olgę Budzan. Inspiracją dla naszych prac będzie nocne miasto z jego malowniczymi światłami, dynamiczną atmosferą i architekturą. Więcej informacji i rejestracja: https://www.wedo.no/urban-embrodery/.


Pokazy filmu dokumentalnego


02.09.2023 / Henie Onstad Kunstsenter

"Leon" (2023) Wojciecha Gostomczyka / godzina 14.00

wydarzenie na fb ➡ https://fb.me/e/13Weyxx1B

"Prawy chłopak" (2022) Hanny Nobis / godzina 15.30

wydarzenie na fb ➡ https://fb.me/e/3LlCADOoK

Na wydarzenie finałowe Festiwal przeniesie się z powrotem do centrum Oslo. 3 września o godz. 16.00 w Høymagasinet, budynku z 1845 roku.


Ostatniego dnia festiwalu zapraszamy na POKAZ FINAŁOWY, gdzie będziemy świętować i podziwiać wyniki przeprowadzonych warsztatów. Zwieńczeniem wieczoru jest koncert znakomitego zespołu kinoMANUAL.


kinoMANUAL to audiowizualna manufaktura, którą tworzą: Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Duet koncentruje się na eksperymentach z ruchomym obrazem, analogową projekcją, animacją i synestetycznymi połączeniami audiowizualnymi. Kluczowym elementem ich pracy jest manualny, fizyczny kontakt z filmowym tworzywem. W trakcie koncertów Pin Park, Aga Jarząb przejmuje rolę VJ-ki, miksując kinoMANUALOWE animacje na żywo, do żywego, elektronicznego dźwięku.
http://kinomanual.pl

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Oprócz tego grać będzie również THE SOLAR SOUL
https://soundcloud.com/thesolarsoul


Festiwal „We Do” to wyjątkowa propozycja kulturalna, dzięki której będziecie mieli okazję do zaprezentowania norweskim znajomym współczesnej, przyjaznej dla wszystkich, nowatorskiej kultury polskiej. To również okazja do spotkania innych Polek i Polaków w atmosferze, która sprzyja relaksowi, kreatywności i poczuciu związku z fizycznym światem.

Szczegóły programu na stronie organizatorów: https://www.wedo.no/

Poszczególne eventy na FB można znaleźć na profilu festiwalu: https://www.facebook.com/wedofestival

Źródło: materiały prasowe organizatora

Gość
Wyślij


Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2023-08-31 2023-09-23

Cena wstępu

Bezpłatny

Lokalizacja

Henie Onstad Kunstsenter (Høvikodden); Høymagasinet (Oslo)

Høvikodden; Oslo
Høvikodden; Oslo

Patronat Medialny

Patronat medialny

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok