Viking Tour w Stavanger

Powrót
Viking Tour w Stavanger

Wikingowie podbili Hollywod i teraz powracają na swoje rodzinne ziemie. Załóż hełm i doświadcz na własnej skórze, jak żyli przodkowie dzisiejszych Skandynawów.

Fascynacja mitologią nordycką, a w szczególności dziejami wikingów, wciąż żyje w świadomości ludzi. Ta wyjątkowa kultura jest ostatnimi czasy niezwykle popularna w literaturze i kinie. Większość ludzi utożsamia jednak wikingów jedynie ze srogimi wojownikami, którzy pustoszyli podbijane osady.

Biorąc udział w Viking Tour, dowiesz się wiele nowych rzeczy i pogłębisz swoją dotychczasową wiedzę. Podczas wycieczki z przewodnikiem będziesz podóżować specjalnie udekorowanym "wikińskim" autokarem, który przedstawiać będzie sceny z ich walecznego życia. W planie znajdują się przystanki przy wielu ważnych historycznych miejscach, takich jak pomnik Trzech mieczy, gdzie miało miejsce wiele istotnych bitew. 

Będzie można też odwiedzić tradycyjne, długie domy z epoki wikingów i obejrzeć, jak wykonywano codzienne prace w tamtych czasach. 

Wycieczka kończy się w Muzeum Archeologicznym Uniwersytetu w Stavanger. Tam każdy uczestnik otrzyma dyplom. Zostanie podana kawa i herbata. 

Wycieczka prowadzona jest w języku angielskim, a wszystkie atrakcje wliczone są w cenę. 

Gość
Wyślij

Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2017-06-01 2017-08-31

Cena wstępu

450 NOK

Lokalizacja

STRANDKAIEN 61

Stavanger
STRANDKAIEN 61

Facebook Messenger YouTube Instagram