reklama | kup tutaj »

VII edycja Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

Powrót
VII edycja Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

VII edycja Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra


Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych. Realizacja prac konkursowych pozwala na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji historycznej oraz utrwalaniu tradycji i dziedzictwa narodowego.

Prace wykonane w ramach Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra to krótkie 50-cio sekundowe filmy i animacje prezentujące ważne wydarzenia z historii naszego kraju, wykonane różnymi technikami - poczynając od statycznych, ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów (przeważnie samych uczniów) aż po tzw. Machinimę - animacje generowane z wykorzystaniem silników gier komputerowych. Dotyczą one wydarzeń z jednego z 52 tygodni w roku. Tematy przydzielane są według kolejności zgłoszeń, na podstawie listy ułożonej w porządku chronologicznym.

Każdy z konkursów zakończony będzie uroczystą Galą Finałową, podczas której laureaci otrzymają nagrody finansowe oraz replikę szabli dla swojej szkoły.

VII edycja to to 5 niezależnych konkursów odbywających się jednocześnie:

  • światowy,
  • wschód + świat,
  • zachód + świat,
  • północ + świat,
  • południe + świat.

Nagrodą główną jest kilkudniowa wycieczka do Polski dla najlepszej drużyny Polonijnej w konkursach Regionalnych oraz dla drużyn-laureatów w konkursie Światowym, połączona z udziałem w Gali Finału Konkursu.


Źródło: Patria Nostra

Gość
Wyślij


Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2022-02-25 2022-04-30

Cena wstępu

-

Lokalizacja

ONLINE

ONLINE
ONLINE

Zainteresowani


Facebook Messenger YouTube Instagram