V Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Powrót
V Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Weź udział w światowym Polonijnym Dniu Dwujęzyczności

Polonijny Dzień Dwujęzyczności organizowany przez Fundację Dobra Polska Szkoła, powstał z myślą, by zachęcać dzieci mieszkające poza granicami Polski do nauki języka polskiego. Przyniesie im to wiele korzyści nie tylko w zakresie możliwości porozumiewania się z krewnymi w Polsce, ale i usprawni pracę ich mózgu. Dzień powstał po to, by zachęcać wszystkich zaangażowanych w dwujęzyczne wychowanie i edukację do nauki języka narodowego najmłodszych.
Przesłaniem dnia jest brak lęku przed dwujęzycznością i poliglotyzmem, a także propagowanie korzyści, jakie z niej płyną.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcą zorganizować dzień u siebie, niezależnie czy w polskiej szkole, przedszkolu, bibliotece, polonijnej organizacji, mediach, czy indywidualnie w gronie przyjaciół i znajomych, do skorzystania ze specjalnie przygotowanych materiałów, które znajdują się na platformie święta POLISH BILINGUAL DAY . Wśród nich m.in. grafiki na zakładki i koszulki, wiersze, skecze, gry i zabawy i wiele więcej.

Organizatorzy zachęcają także dzieci i młodzież do nagrania krótkiego (2 - 5min) filmiku na jeden z poniższych tematów:
-> Co tak naprawdę daje mi znajomość polskiego języka w środowisku w którym żyje? Jakie mam korzyści z tej znajomości? Dlaczego warto znać ten język ?
-> Co robię w swoim środowisku by promować polski język i polską kulturę? Czy udzielam się w szkole, czy innych polskich organizacjach?
-> Jakie ciekawe/zabawne historie, sytuacje, związane ze znajomością polskiego języka, zdarzyły mi się w przeszłości?
-> Czy widzę swoją przyszłość związaną z polskim językiem, z Polską?
-> Dlaczego warto brać udział w obchodach Polonijnego Dnia Dwujęzyczności? Jakie korzyści dla polonijnych dzieci i młodzieży płyną z uczestnictwa tego typu wydarzeń?

zdjęcie i film: materiały prasowe

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Szkolenia Zeglarskie

01-10-2018 18:26

....swietna inicjatywa...

Kategoria

Imprezy familijne

Data

2019-10-19 2019-10-20

Cena wstępu

Darmowe

Lokalizacja

Norwegia

Norwegia
Norwegia

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok