Rekrutacja do polskich szkół kształcenia na odległość

Powrót
Rekrutacja do polskich szkół kształcenia na odległość

Rekrutacja do polskich szkół kształcenia na odległość


Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG), podległy Ministrowi Edukacji i Nauki rozpoczął rekrutację do szkół w systemie kształcenia na odległość w ramach Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej.

Planujesz wyjazd lub już przebywasz za granicą i chcesz, aby Twoje dziecko kształciło się w języku polskim i sprawnie się nim posługiwało? Zapisz je do szkół w systemie kształcenia na odległość Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą podlegającemu Ministerstwu Edukacji i Nauki:

- Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej,
- Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej.

Oferta edukacyjna Szkół skierowana jest do obywateli polskich czasowo przebywających za granicą, do dzieci i młodzieży polskiej i polskiego pochodzenia, którzy pragną uczyć się języka polskiego.

Szkoły im. Komisji Edukacji Narodowej umożliwiają:

- spełnianie obowiązku szkolnego i obowiązku nauki poprzez realizację programów nauczania uwzględniających podstawę programową kształcenia ogólnego. Ramowy program nauczania jest skierowany do uczniów, którzy z różnych przyczyn nie mogą realizować obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki w lokalnym systemie oświaty;

- uzupełnianie wykształcenia w zakresie języka polskiego i wiedzy o Polsce poprzez realizację programów nauczania uwzględniających ramy programowe kształcenia uzupełniającego dla szkół polskich. Uzupełniający plan nauczania dedykowany jest uczniom, którzy spełniają obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w lokalnym systemie oświaty, lecz nie mają możliwości uczęszczania na lekcje języka polskiego.

Kształcenie w Szkołach im. Komisji Edukacji Narodowej jest nieodpłatne.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Źródło: Ambasada RP w Oslo - Wydział Konsularny  

Gość
Wyślij

Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2023-08-04

Lokalizacja

ONLINE

ONLINE
ONLINE

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok