Premiera książki "Droga na Północ"

Powrót
Premiera książki "Droga na Północ"


Już w najbliższą środę, 3.03 w Pałacu Krasińskich w Warszawie będzie miała premierę niezwykła książka: „Droga na Północ. Antologia norweskiej literatury faktu”. Wydarzenie swoją obecnością uświetni J.E. Karsten Klepsvik, Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce.

Antologia norweskiej literatury faktu „Droga na Północ” to pierwsza taka książka w Polsce. Z całej norweskiej literatury faktu wybrane zostały najważniejsze i najciekawsze zapisy świadków historii tego kraju w XX wieku. Zabierają tu głos nobliści (Fridtjof Nansen, Knut Hamsun, Sigrid Undset), premierzy (m.in. Einar Gerhardsen, Gro Harlem Brundtland) oraz zwykli ludzie, którzy brali udział w najważniejszych wydarzeniach w historii Norwegii i umieli o tym opowiedzieć.

Książka jest jednak nie tylko zapisem norweskiej historii i transformacji tego „półdzikiego kraiku” (jak określił Norwegię w 1905 roku Arne Garborg) w nowoczesne państwo dobrobytu. „Droga na Północ” to także opowieść o kulturze, tradycji i codzienności Norwegów.

W rozmowie na temat tej bardzo obszernej (ponad 700 stronicowej) publikacji wezmą udział m.in.: prof. dr hab. Lech Sokół – ambasador Norwegii w latach 1991-96 oraz autorzy książki: redaktorka Agnieszka Knyt i Paweł Urbanik – skandynawista oraz tłumacz literatury norweskiej.

Podczas spotkania prezentowane będą również wybrane fragmenty pochodzące z książki.

Zgłoszenia swojego udziału w premierze książki należy nadsyłać na adres mailowy:
norwegia@karta.org.pl

Na spotkanie zapraszają ośrodek KARTA oraz Ambasada Królestwa Norwegii.

Gość
Wyślij


Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2016-03-03

Czas

18:00

Lokalizacja

Pałac Krasińskich, Sala Kariatyd (1 piętro)

Warszawa
plac Krasińskich 5, Warszawa

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok