Potwór Frankensteina grasuje w Bergen

Powrót
Potwór Frankensteina grasuje w Bergen

Monstrum powołane do życia przez Dr. Frankensteina zawita do Bergen

Film Frankenstein w reżyserii Jamesa Whale'a z 1931 roku z miejsca zapisał się w klasyce gatunku horroru, a Boris Karloff w roli Monstrum przeszedł do historii kina grozy. Pomimo upływu wielu lat to wciąż postać Karloffa kojarzy się z postacią ożywionego potwora.

Horror zostanie wyświetlony na Torgallmenningen w Bergen, a muzykę napisaną specjalnie na tę okazję przez Michaela Shapiro będzie dogrywać Dragefjellets Musikkorps. Oryginalny film opatrzony był minimalistyczną ścieżką dźwiękową. Po 70 latach od premiery kompozytor Michael Shapiro napisał nową, autorską muzykę do tego nieśmiertelnego klasyka.

Historia powstała na podstawie wydanej w 1818 roku powieści pt. Frankenstein albo : Współczesny Prometeusz autorstwa Mary Shelley. Film opowiada o doktorze Henrym Frankensteinie, który tworzy ze szczątków zmarłych ludzi swojego potwora. Nie wie jednak, że mózg, który umieszcza w ciele potwora, należał kiedyś do mordercy. Rzucając wyzwanie prawom życia i śmierci, szalony naukowiec ożywia monstrum. Wkrótce w wyniku nienawiści otoczenia do stwora, wpada on w szał i zaczyna terroryzować okolicę. 

zdjęcie: pixabay.com - CC0
film: youtube.com / Movieclips Trailer Vault

Gość
Wyślij

Kategoria

Wydarzenia kulturalne

Data

2018-05-23 2018-06-06

Czas

21:30

Cena wstępu

Darmowe

Lokalizacja

Torgallmenningen

Bergen
Torgallmenningen

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok