Pięć dni z polską kulturą w Oslo: We Do Festival 2019

Powrót
Pięć dni z polską kulturą w Oslo: We Do Festival 2019

Pierwszy taki festiwal w Norwegii
10-14 września w Oslo odbędzie się pierwsza edycja polskiego festiwalu We Do Festiwal Współczesnej Sztuki i Kultury Polskiej. Przez pięć dni uczestnicy imprezy będą mieli okazję wziąć udział w koncertach, warsztatach performatywnych „Smak morza, smak Północy”, tańca współczesnego i filmowych, a także pokazie filmów dokumentalnych.
Inicjatywa ma na celu stworzenie przestrzeni do spotkań z ludźmi, integrację z lokalną społecznością, nawiązanie międzynarodowego dialogu i zaprezentowanie norweskiej publiczności wielu aspektów polskiej kultury, by można ją było lepiej zrozumieć.
Zagrają Baasch, Pleśni i Vidlunnia, odbędzie się otwarty dla wszystkich pokaz filmów dokumentalnych najbardziej znanych polskich twórców gatunku, zainteresowani będą mogli zaaplikować także na warsztaty filmowe. Coś dla siebie znajdą też zarówno zainteresowani tańcem współczesnym i performance, jak i inną odsłoną kuchni – na nich właśnie czeka wydarzenie performatywne „Smak morza, smak Północy”.

Piątego dnia festiwalu odbędzie się pokaz finałowy, na którym zostaną zaprezentowane rezultaty warsztatów, towarzyszyć temu będzie koncert Vidlunni. Finał festiwalu odbędzie się w Høymagasinet, budynku z 1845 roku, który znajduje się na Akershus Festning. Szczegóły dotyczące godziny wydarzenia wkrótce na stronie organizatorów.

Wesprzyj polską sztukę
Żeby jednak móc dopiąć wszelkie szczegóły, organizatorzy debiutującego na imprezowej mapie Norwegii We Do Festivalu potrzebują jeszcze wsparcia finansowego. Projekt można wesprzeć na stronie zbiórki, np. kupując torbę lub koszulkę z festiwalowym logo.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Na warsztaty należy się wcześniej zapisać, co można zrobić za pośrednictwem strony organizatora.
Więcej informacji na temat szczegółowego programu wydarzenia można śledzić TU.
HARMONOGRAM:
10-14 września:
Darmowe warszaty tworzenia filmów dokumentalnych. Zajęcia prowadzone przez instruktorów z Laboratory Cruise będą się odbywać przez pięć kolejnych dni w Intercultural Museum, a ich uczestnicy podzieleni na małe grupy nauczą się pisać scenariusz, popracują nad produkcją, pracą z kamerą i dźwiękiem oraz edycją. Należy pamiętać o przyniesieniu własnego sprzętu. Minimalny wiek uczestników to 18 lat. Efekty warsztatów zostaną wyświetlone publiczności ostatniego dnia festiwalu.
– Codzienne darmowe warsztaty tańca współczesnego i performance będą się odbywać w Sentralen, a poprowadzą je Marta Ziółek i Anka Herbut. Należy pamiętać o wcześniejszych zapisach na zajęcia przez stronę organizatora.
10-12 września:
Performatywne warsztaty kulinarne „Smak morza, smak Północy” poprowadzi artystka Monika Kucia. Zakończą się ucztą, na którą przygotuje coś każda z grup uczestników zajęć.
Pokazy filmów dokumentalnych polskich twórców. Projekcje odbędą się w Kunstnernes Hus oraz Sentralen.

13 września:
Koncert polskich artystów: Baasch + Pleśni w klubie BLÅ. Wstęp na koncert jest darmowy, wymagany wiek uczestnikó to 20 lat. Start: 19:00. 

14 września: Pokaz finałowy połączony z koncertem. Ostatniego dnia w Høymagasinet (Akershus Festning) zostaną zaprezentowane rezultaty warsztatów. Towarzyszyć temu będzie koncert zespołu Vidlunnia.Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas