Nordic Talking Festival 2021

Powrót
Nordic Talking Festival 2021

Nordic Talking Festival 2021


Już czwarty rok z rzędu zapraszamy na święto Miłośników Północy! Po raz drugi odbędzie się ono  częściowo online.

Nordic Talking Festival, czyli kilka dni nordyckiego święta, co roku mają temat przewodni. Po przykrych doświadczeniach pandemii zobaczymy, czego możemy nauczyć się od naszych północnych sąsiadów w kwestii zdrowia psychicznego. To przecież kraje nordyckie od wielu lat plasują się w czołówce najszczęśliwszych społeczeństw świata! Dlaczego tak jest? Jakie są nordyckie sposoby na wzmocnienie dobrego samopoczucia i ogólnego dobrostanu?

W tym roku Nordic Talking Festival będzie miał formułę hybrydową. Spotkania z prelegentami oraz warsztaty językowe odbędą się online, a na warsztatach relaksacyjnych spotkamy się na żywo w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

29.05 i 30.05 to dni spotkań online. Pojawią się na nich nordyccy pisarze, dziennikarze i blogerzy (m.in. Rudda Føroyar z Wysp Owczych czy Gabriel Stille pochodzący ze Szwecji i mieszkający w Polsce). Będzie też dobra, ale i nierzadko kontrowersyjna literatura. Wirtualne odwiedziny na kanale Nordic Talking złoży m.in. Thomas Erikson, autor bestsellerów „Otoczeni przez idiotów” i „Mój szef jest idiotą”.

Wśród prelegentów będą również polscy akademicy i twórcy internetowi. Każdy z festiwalowych dni zakończy występ artystyczny – układ baletowy do muzyki Sigur Rós w wykonaniu Teatru Tańca 8 Negro, a także koncert jazzowy w wykonaniu trójmiejskiej formacji Tomasz Chyła Quintet. Usłyszymy materiał z ich najnowszego albumu „da Vinci”. Koncert odbędzie się w gdyńskiej galerii sztuki współczesnej Galeria 78, której właścicielką jest ceniona także w Skandynawii artystka Maria Józewicz. Zaprezentowane zostaną obrazy jej autorstwa, inspirowane nordyckim minimalizmem.

W części warsztatowej (24-28.05 oraz 1. i 4.06) nie zabraknie akcentów językowych oraz relaksacyjnych. Jak każdego roku oferujemy udział w warsztatach ze wszystkich języków nordyckich. Będzie można także wypróbować swoich umiejętności w ramach kawiarenek językowych. W tym roku przygotowaliśmy specjalną część warsztatów poświęconych redukcji stresu, przywracaniu uważności i kontaktu z naturą.

Nordic Talking Festival to całoroczny projekt, którego kulminacją są dwa dni skandynawskiego święta w formie festiwalu. Zaproszeni goście to mieszkańcy krajów nordyckich – popularni blogerzy, youtuberzy, instagramerzy, a także nordyccy i polscy artyści, pisarze, ludzie ze świata nauki czy po prostu ciekawe osobistości nordyckiego świata.

Więcej informacji na temat programu wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej organizatora oraz na Facebooku.


Źródło: Nordic Talking Festival
Fot. materiały organizatora

Gość
Wyślij


Kategoria

Festiwale

Data

2021-05-24 2021-06-04

Lokalizacja

Nadbałtyckie Centrum Kultury

Gdańsk
Korzenna 33/35

Patronat Medialny

Patronat medialny

Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok