Muzyka Hansa Zimmera zabrzmi w Oslo

Powrót
Muzyka Hansa Zimmera zabrzmi w Oslo

Niezwykły wieczór z muzyką niemieckiego kompozytora

Hans Zimmer to muzyk światowej klasy. Stworzył ścieżki dźwiękowe do wielu filmów, które zapisały się w historii kina. Wśród jego dzieł znajdują się takie produkcje, jak Gladiator, Hannibal, The Ring, 4 części Piratów z Karaibów, trylogia Batmana w reżyserii Christophera Nolana, Incepcja, Blade Runner 2049, Dunkierka, Niesamowity Spider-Man 2 czy wreszcie Król Lew, za ściężkę do którego dostał Oscara.

Choć słynny kompozytor nie weźmie udziału w trasie The World Of Hans Zimmer, to nie zabraknie na niej zimmerowskiej magii z udziałem muzyków, którzy współpracowali z Niemcem. W orkiestrze znajdzie się m.in. Lisa Gerrard, która jest znana ze śpiewu na ścieżce dźwiękowej do Gladiatora. Pojawi się także Tina Guo - wiolonczelistka odpowiedzialna za słynny motyw muzyczny z filmu Wonder Woman, a także za partię wiolonczeli w Królu Lwie oraz Incepcji. Wystąpi również Pedro Eustache, flecista który zagrał nuty znane z Piratów z Karaibów oraz Kung Fu Pandy.

Widzowie mogą się spodziewać kompozycji z Mrocznego Rycerza, Mission Impossible 2, Kodu Da Vinci, Madagaskaru, Kung Fu Pandy, Hanninbala, Króla Lwa, Gladiatora oraz Piratów z Karaibów.

zdjęcie: flickr.com - Paul Williams - CC BY-ND 2.0
film: youtube.com / SemmelConcertsTV

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Kategoria

Koncerty

Data

2019-11-16

Czas

19:00

Cena wstępu

795 - 1530 NOK

Lokalizacja

Oslo Spektrum

Oslo
Sonja Henies plass 2

Bliżej nas