Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki

Powrót
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki


11 września rozpocznie się druga edycja Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki. Na scenie pojawią się artyści z trzech kontynentów. - Nabór do konkursu przypadł na czas pandemii COVID-19, szczególnie niesprzyjający działalności i wszelkim inicjatywom artystycznym, zwłaszcza tym o charakterze międzynarodowym. Jako organizator tego wydarzenia podjęliśmy ogromne ryzyko, które w chwili obecnej zaprocentowało. Do konkursu zgłosiło się więcej kandydatów niż do pierwszej edycji w 2019 roku. Wśród uczestników mamy reprezentantów nie tylko z Polski, ale także z Japonii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Białorusi, Ukrainy i Czech. Nie mamy wątpliwości, że nasze starania zaowocują we wrześniu pięknym świętem polskiej muzyki i już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na inaugurację konkursu, zarówno do Rzeszowa, jak i przed ekrany monitorów, gdyż przesłuchania i koncert laureatów będą transmitowane na żywo w Internecie – podsumowała Katarzyna Meissner, dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza na warsztaty krytyki muzycznej, które odbędą się podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie w dniach 14-18 września 2021. Dla najlepszych przewidziane są: staż w redakcji i publikacje na łamach „Ruchu Muzycznego”.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach można wysyłać do 12 sierpnia 2021 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.konkursmuzykipolskiej.pl.

Fot. zdjęcie poglądowe, Princess Ruto from New York, United States, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Majki Majcher

08-08-2021 08:33

.

Kategoria

Koncerty

Data

2021-09-11 2021-09-18

Lokalizacja

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego

Rzeszów
Fryderyka Szopena 30

Facebook Messenger YouTube Instagram