Mammutsalg 2019

Powrót
Mammutsalg 2019

Do kupienia będą dostępne polskie książki dla dzieci przetłumaczone na język norweski


Tradycja wyprzedaży sięga 130 lat wstecz, a określenie ,,Mammut'' dla nazwania tego wydarzenia zostało po raz pierwszy użyte w 1964 roku. Mammut jest wspólnym przedsięwzięciem członków Stowarzyszenia Wydawców i Stowarzyszenia Księgarzy w Norwegii. Celem wyprzedaży jest udostępnienie jak największej publiczności książek po najbardziej atrakcyjnej cenie. Część książek dostępnych na Mammutsalg to tak zwane ,,perełki'' (Mammut-perler), które wydane w kilku ostatnich latach nie trafiły na półki wszystkich księgarń, a na które, ze względu na ich wyjątkowy charakter, odbywa się ,,polowanie'' czytelników (Mammut-jakt). Do tych książek-,,perełek'' należy Klem meg, vær så snill — polska książka dla dzieci przetłumaczona na język norweski.

Klem meg, vær så snill (Proszę mnie przytulić) to polska książka dla dzieci napisana przez Przemysława Wechterowicza i zilustrowana przez obsypaną nagrodami Emilię Dziubak. Książka ukazała się w języku polskim w 2013 roku nakładem wydawnictwa Ezop. Książka została wpisana przez Internationale Jugendbibliothek do katalogu Białych Kruków ,,White Ravens 2014” i na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Otrzymała też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2014 w kategorii ,,Literatura dla dzieci i młodzieży''.
Książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym. Opowiada ona o tym, jak pewnego słonecznego dnia Tata Niedźwiedź powiedział Niedźwiadkowi w sekrecie, że wystarczy kogoś przytulić aby mieć udany dzień. I tak obaj przemierzają las i przytulają każdego, kogo spotkają na swojej drodze - Pana Bobra, Pannę Łasicę, parę zajęcy, starego łosia, wilka z bajki o Czerwonym Kapturku, kolorową gąsienicę, olbrzymią anakondę, a nawet myśliwego ze strzelbą.
Klem meg, vær så snill przeznaczona jest do czytania na głos i do czytania z podziałem na role dla najmłodszych oraz do nauki czytania dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Książka jest też wykorzystywana w kilkudziesięciu norweskich przedszkolach przez Lesegledere i jako pomoc pedagogiczna w nauczaniu dzieci tzw. podejmowania decyzji o własnym ciele.
Cena detaliczna książki to 249 NOK. Cena książki podczas Mammutsalg 2019 – 129 NOK. 
Klem meg, vær så snill można zamówić TUTAJ

Mammutsalget trwa w tym roku od 5 do 16 marca. Książki można zamawiać bezpośrednio w księgarniach stacjonarnych lub na ich stronach internetowych. Wszystkie pozycje można obejrzeć na STRONIE INTERNETOWEJ i w bezpłatnej gazecie (Mammut-avis), dostępnej w każdej księgarni biorącej udział w wydarzeniu.

zdjęcie: materiały prasowe

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Kategoria

Targi

Data

2019-03-05 2019-03-16

Lokalizacja

Norwegia

Norwegia
Norwegia

Bliżej nas