Koncert norweskiego zespołu Wardruna w Gdańsku

Powrót
Koncert norweskiego zespołu Wardruna w Gdańsku

Wardruna wraca do Polski

Dobra wiadomość dla fanów Wardruny. W październiku zespół wróci do Polski na dwa koncerty w Zabrzu i Gdańsku. 

Rok temu muzycy wydali płytę Ragnarok, będącą trzecią i ostatnią częścią trylogii Runaljod. Album pojawił się na listach przebojów na całym świecie, zbierając wspaniałe recenzje. Na US World Music Charts utrzymywał się na pierwszym miejscu przez 4 tygodnie. Po wyprzedanej trasie koncertowej muzycy Wardruny postanowili wrócić na kilka ekskluzywnych występów.

Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim, jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek Runaljod - Yggdrasil ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur - Steindór Andersen.
Trylogia Runaljod, którą w ubiegłym roku zamknął album Ragnarok, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni itp. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.


19.10 - Zabrze: Dom Muzyki i Tańca
bilety dostępne są pod tym linkiem:
20.10 - Gdańsk: Teatr Szekspirowski
bilety dostępne są pod tym linkiem:

Gość
Wyślij

Kategoria

Koncerty

Data

2017-10-19 2017-10-20

Czas

20:00

Cena wstępu

Zabrze: 180 - 240zł przedsprzedaż / 200 - 260zł w dniu koncertu | Gdańsk: 200 zł - płyta przedsprzedaż / 240zł balkon przedsprzedaż / 220zł płyta w dniu koncertu / 260zł balkon w dniu koncertu

Lokalizacja

Dom Muzyki i Tańca

Zabrze
Gen. De Gaulle\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a 17

Facebook Messenger YouTube Instagram