Judas Priest i Megadeth w Oslo

Powrót
Judas Priest i Megadeth w Oslo

Legendy brytyjskiego heavy metalu odwiedzą krainę fiordów


Grupa Judas Priest swoją karierę rozpoczęła w 1969 roku. Zespół charakteryzujący się partiami dwóch gitar prowadzących oraz szeroką skalą wokalną Roba Halforda, uznawany jest za jednego z pionierów gatunku. Ich utwory takie jak Painkiller, Electric Eye, czy Living After Midnight na stałe wpisały się w historię muzyki metalowej, tak samo jak ubiór i zachowanie sceniczne, łącznie z wjeżdżaniem przez wokalistę motocyklem marki Harley Davidson na scenę podczas koncertu. Zespół ma w swoim dorobku aż 17 albumów studyjnych, a ich wizyta w Norwegii wiąże się z promocją wydanego w marcu tego roku krążka pt. Firepower.

Drugim zespołem, jaki tego wieczora w wystąpi w Oslo, będzie formacja Megadeth. Po odejściu z Metalliki, Dave Mustaine założył własny zespół w 1983 roku. Już dwa lata później grupa Megadeth osiągnęła sukces ze swoim debiutanckim krążkiem Killing Is My Business ...And Business Is Good!. Zespół stał się liderem w swoim gatunku w latach 80., a także zaliczany jest do Wielkiej Czwórki Thrash Metalu.
Obecnie grupa jest w trasie koncertowej promującej wydany w 2016 roku, 15 już album pod tytułem Dystopia.

zdjęcia: wikimedia.org - Zach Petersen - Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 / wikimedia.org - Nick Ares - Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0
film: youtube.com/JudasPriestVEVO

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Kategoria

Koncerty

Data

2018-06-05

Czas

19:30

Cena wstępu

Miejsce stojące: 550 NOK / miejsce siedzące: 550 - 650 NOK

Lokalizacja

Oslo Spektrum

Oslo
Sonja Henies plass 2

Zainteresowani


Bliżej nas