Giganci metalu odwiedzą Norwegię: Metallica w Trondheim

Powrót
Giganci metalu odwiedzą Norwegię: Metallica w Trondheim

Gigant metalu odwiedzi Trondheim


Metallica to wyjątkowy, uważany za jeden z najbardziej wpływowych oraz najbardziej dochodowych zespołów metalowych. Formacja sprzedała najwięcej heavymetalowych płyt w historii i jako jedyny zespół na świecie zagrała na wszystkich istniejących kontynentach w 2013 roku. 

Ich pierwszy album Kill 'Em All uznawany jest za pionierski w gatunku thrash metalu, a ich trzecia płyta, czyli wydany w 1986 roku krążek Master of Puppets, jest uznawana za najlepszy album heavymetalowy wszech czasów. Wydany w 1991 roku album Metallica, zwany także The Black Album zdobył status diamentowej płyty, w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w liczbie 16 milionów kopii, a łącznie na świecie  30 milionów egzemplarzy. 

Grupa z Los Angeles zdobyła liczne nagrody muzyczne w tym aż 8 nagród Grammy, wydała 10 albumów studyjnych, kilka albumów Live (w tym S&M nagrany z orkiestrą symfoniczną), Lulu będący kolaboracją ze słynnym Lou Reedem, płytę z coverami Garage Inc. oraz EP Beyond Magnetic.

Amerykanie odwiedzą Norwegię w ramach trasy koncertowej WorldWired, promującej wydaną w 2016 roku płytę Hardwired... to Self-Destruct.

zdjęcie: wikimedia.org - Kreepin Deth - Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
film: youtube.com / MetallicaTV

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo
boj fra oszlo 30-04-2018 21:43

...chyba w kazdym kraju podczas koncertu basista spiewal miejscowy cover
...jakkolwiek dobra ciekawostka dla fanow zespolu...

-276
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Cytat ze strony TVP:
"Zespół Metallica przygotował nie lada niespodziankę swoim fanom, uczestnikom sobotniego koncertu w Tauron Arenie w Krakowie. Basista Robert Trujillo zaśpiewał jeden z najbardziej znanych utworów polskiego zespołu Dżem – „Wehikuł czasu”. Tego trzeba posłuchać!"

Super zespół : ))) Szkoda , ze nie beda w Trondhjem.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas