Festiwal Polskiej Sztuki i Kultury Współczesnej – We Do

Powrót
Festiwal Polskiej Sztuki i Kultury Współczesnej – We Do

Festiwal Polskiej Sztuki i Kultury Współczesnej  We Do


Festiwal Polskiej Kultury Współczesnej We Do to wydarzenie, podczas którego mieszkańcy Oslo będą mieli możliwość bezpośredniej interakcji z polską sztuką i kulturą.

Ideą festiwalu jest stworzenie przestrzeni, w której ludzie mogą się spotkać i wspólnie działać. Festiwal zaprasza do międzynarodowego dialogu prezentując różnorodne, nowatorskie i żywe obszary polskiej kultury.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 10-14 września 2019 roku. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia filmów dokumentalnych, warsztatach kulinarnych, warsztatach tanecznych, wysłuchać polskich artystów oraz zobaczyć polskie filmy dokumentalne.
Fot. We Do Festival

W tegorocznej edycji festiwalu organizatorzy planują m.in.

Koncert Iny West

To producentka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertową energią Die Antwoord. Tworzy transową, nowofalową elektronikę z zacięciem folku i jazzu.

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR)).

W wydaniu na żywo serwuje mariaż klasycznego instrumentarium (perkusja, skrzypce, syntezatory, gitara basowa, ukulele), tanecznego bitu i surowych, wokalnych harmonii.

Chcesz wesprzeć festiwal? >>> Kliknij w link!

Na scenie podczas koncertu towarzyszyć jej będą:
Magdalena Laskowska (skrzypce, syntezatory, ukulele, wokal), główne skrzypce grające m.in. z Ralphem Kamińskm i The Dumplings Orkiestra, Jakob Kiersch (perkusja, syntezatory, wokal) znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell oraz Dariusz Skarżyński (wizualizacje na żywo).


  • Pokaz filmów polskich reżyserek z festiwalu Her Docs Festiwal

  • Warsztaty z komiksu na temat nomadyzmu, które poprowadzi Mikołaj Tkacz. Będą miały na celu przybliżenie podstaw tworzenia komiksów i oswojenia z komiksowym medium. Częścią warsztatów będzie wykład o najciekawszych polskich twórcach komiksowych ostatnich lat.

W warsztatach będą mogły uczestniczyć osoby zarówno rysujące, jak i bez doświadczenia. Dzięki wspólnym ćwiczeniom rysunkowym i oglądaniu komiksów oraz rozmowie o nich uczestnicy nabiorą swobody w posługiwaniu się językiem komiksu. 

Tematem przewodnim warsztatów będzie pojęcie nomadyzmu, zmieniania miejsca zamieszkania, bycia obcym i oswajania się z nowym środowiskiem życia.

Podczas rozmów uczestnicy będą wyciągać najważniejsze dla nich wątki dotyczące tego tematu. W trakcie ćwiczeń będą przekładać je na rysunki i komiksy, zapisując myśli i opowiadając swoje własne lub stworzone przez siebie historie. Efektem warsztatów będzie zbiór komiksów na temat nomadyczności wspólnie stworzony i złożony przez uczestników.

Potrzebne wsparcie
Jak informują organizatorzy, w tym roku festiwal nie otrzymał tak dużego wsparcia jak w ubiegłym roku. W związku z tym, by impreza mogła się odbyć, proszą o wsparcie finansowe za pośrednictwem zbiórki


Dokładną datę i miejsce festiwalu poznamy niebawem.

fot. We Do Festival

Gość
Wyślij

Kategoria

Festiwale

Data

2020-09-01 2020-09-30

Lokalizacja

Oslo

Oslo
Oslo

Facebook Messenger YouTube Instagram