Bob Dylan na dwóch koncertach w Norwegii

Powrót
Bob Dylan na dwóch koncertach w Norwegii

Legendarny muzyk pojawi się w kraju fiordów

Bob Dylan jest jedną z najważniejszych postaci muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad. Swój indywidualny styl oparł na amerykańskim folku, country bluesie, muzyce gospel, rock and rollu, rockabilly, a także angielskiej, szkockiej i irlandzkiej muzyki folkowej, jazzie i swingu. 

Występuje z gitarą akustyczną, elektryczną, keyboardem, harmonijką ustną. Twórca piosenek uznawanych za hymny pokolenia, takich jak Blowin’ in the Wind, Like a Rolling Stone i protest songów jak np. The Times They Are a-Changin’ oraz Hurricane.

Pochodzący ze stanu Minnessota muzyk, swoją karierę rozpoczął w 1959 roku. Przez wszystkie lata swojej działalności wydał aż 38 albumów studyjnych. Jego ostatnim wydawnictwem jest płyta pt. Triplicate z 2017 roku.

Artysta jest odznaczony wieloma nagrodami, w tym m.in. Oscarem i Złotym Globem za utwór do filmu Wonder Boys, 11 nagrodamy GRAMMY, a także nagrodą literackiego Nobla. Ponadto 5 utworów Dylana zostało wpisanych do Rock and Roll Hall of Fame, jako jedne z 500 utworów, które ukształtowały rock and roll.

KONCERTY:
21.06 -> Bergen: Bergenhus Festning >>> BILETY
29.06 -> Oslo: Oslo Spektrum >>> BILETY

zdjęcie: wikimedia.org - Francisco Antunes - Creative Commons Attribution 2.0
film: youtube.com / Bob Dylan

Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Kategoria

Koncerty

Data

2019-06-21 2019-06-29

Cena wstępu

690 - 1255 NOK

Lokalizacja

Norwegia

Norwegia
Norwegia

Zainteresowani


Bliżej nas