Reklama

Rata w Norwegii już od618kr

Sprawdź ratę

Usługa realizowana przez DigiFinans.no | Priseksempel: Eff. rente 15,82%, 100 000 kr. over 5 år, etablering 950 kr., Tot. 142 730 kr.

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

Biegiem na Nordkapp - początek wyprawy już w kwietniu!


2100 km - taką trasę chce przemierzyć na nartach biegowych pan Paweł Kowalczyk. W krótkim wywiadzie opowiedział nam o swoich podróżniczych planach. 
Komentarze
Kopiuj link
Biegiem na Nordkapp - początek wyprawy już w kwietniu!


MojaNorwegia: Skąd wziął się pomysł na przebycie tak długiej trasy na nartach biegowych? 
Paweł Kowalczyk: Podróż do Norwegii, a już na Nordkapp szczególnie, chodzi mi po głowie od dawna. Chciałem tam dotrzeć w sposób nietuzinkowy. Lubię robić niezwykłe rzeczy w niecodzienny sposób. Pomyślałem więc: Norwegia, śnieg, narty... biegówki! Miałem już sposób na dostanie się na Nordkapp, pozostała kwestia ustalenia długości trasy. Początkowo miałem startować z Trondheim ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że chciałbym przebyć cały Półwysep Skandynawski o własnych siłach, więc ruszam z Oslo. Narty założę tam, gdzie pozwolą na to warunki. 

MN: W jakim czasie chce Pan pokonać tę trasę? 
PK: Z Oslo Na przylądek Północny jest około 2100 kilometrów. Będę niezwykle szczęśliwy jeśli uda mi się pokonać ten dystans w 40 dni. 

MN: Ile kilometrów dziennie chce Pan biec? Czy podróż będzie podzielona na jakieś mniejsze etapy? 
PK: Chciałbym pokonywać dziennie co najmniej 50 kilometrów. 

MN: Jaki jest cel Pana wyprawy? 
PK: Dwa główne cele wyprawy to oczywiście dotarcie na Nordkapp i przebycie Półwyspu Skandynawskiego o własnych siłach. Dodatkowo chcę promować narciarstwo biegowe i zachęcić ludzi do dbania o własną kondycję. 

Bohater artykułu - Paweł Kowalczyk
fot. Paweł Kowalczyk 

MN: Jak należy się przygotować do podjęcia takiego podróżniczego wyzwania? 
PK: Moje przygotowania do tej wyprawy skupiły się głównie wokół codziennych treningów, które obejmowały pięcio- lub dziesięciokilometrowy bieg i jazdę na rolkach na dystansie 10 kilometrów. Przed wyruszeniem w trasę, trzeba zadbać również o skompletowanie odpowiedniego ekwipunku. 

MN: Czy nie obawia się Pan noclegów w namiocie/jamach śnieżnych przy niskich temperaturach? 
PK: Takie sytuacje jak spanie na dworze w niskich temperaturach zawsze niosą pewne obawy, ale dobry śpiwór, ciepły posiłek przed snem i odpowiednie nastawienie powinny pozwolić mi przetrwać. Jeśli będzie tak zimno, że nie będę mógł spać, po prostu pójdę dalej a odeśpię w dzień. Poza tym to będzie kwiecień, myślę że temperatura nie będzie spadać dużo poniżej zera. Tak czy inaczej będę przygotowany na wszystko. 

MN: Czy samotne podróżowanie jest dla Pana wyzwaniem? Uważa Pan, że łatwiej podróżuje się w pojedynkę czy w grupie? 
PK: Samotne podróżowanie jest dla mnie przede wszystkim przyjemnością - jestem typowym introwertykiem, samotność jest dla mnie czymś naturalnym. Wyzwaniem dla mnie będzie wytrzymać pod względem kondycyjnym. W pojedynkę podróżuje się łatwiej z powodów organizacyjnych, w grupie natomiast jest bezpieczniej. 

MN: Jak ocenia Pan stan narciarstwa biegowego w Polsce? Zyskuje coraz większą popularność czy raczej zbyt mało ludzi interesuje się tym sportem? Jak to porównanie wypada w zestawieniu z narciarstwem biegowym w Norwegii? 
PK: Na popularność narciarstwa biegowego w Polsce ogromny wpływ miały sukcesy pani Justyny Kowalczyk. Nie bez znaczenia pozostają również sukcesy naszych skoczków narciarskich, dzięki nim wzrosło zainteresowanie sportami zimowymi. Myślę, że w Polsce szybko przybywa entuzjastów biegówek, problemem jest brak śniegu poza obszarami górskimi. W Norwegii natomiast narciarstwo jest niemal sportem narodowym, jest dużo dobrze utrzymanych tras biegowych. Norwegów jest około pięciu milionów a sezon narciarski trwa ponad pół roku. Sądzę, że odsetek społeczeństwa Norweskiego uprawiający narciarstwo biegowe jest dużo większy niż w Polsce. 

MN: Co zrobi Pan jeśli uda się Panu dotrzeć na Nordkapp? 
PK: Po dotarciu na Nordkapp podskoczę ze szczęścia, zrobię zdjęcia i wsiadam w autobus powrotny do Polski. Po powrocie rozpoczynam przygotowania do kolejnej, długiej wyprawy - pielgrzymki do Santiago de Compostela. 

MN: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia!


Wyprawę można śledzić na profilu Biegiem na Nordkapp.


plakat promujący wyprawę
zdjęcie: fotolia - royalty free

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0
0
Reklama
Gość
Wyślij
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok
Strona korzysta z plików cookie

Nasza strona korzysta z plików cookie w celu optymalizacji działania strony, analizowania ruchu oraz dostosowywania treści i reklam do Twoich preferencji. Zgodnie z wymogami Google, korzystamy z trybu zgody, który pozwala kontrolować, jakie dane są gromadzone i przetwarzane. Możesz wyrazić zgodę na wszystkie kategorie plików cookie lub zarządzać swoimi preferencjami. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Niezbędne

Te pliki cookie są niezbędne do działania strony i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Są one ustawiane w odpowiedzi na działania użytkownika, takie jak ustawienia prywatności, logowanie lub wypełnianie formularzy. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych osobowych.

Analityczne

Pliki cookie analityczne pozwalają nam mierzyć ruch na stronie i analizować, jak użytkownicy z niej korzystają. Dzięki temu możemy poprawiać funkcjonowanie strony oraz dostosowywać jej treści do potrzeb użytkowników. Korzystamy z Google Analytics w trybie Consent Mode, który działa zgodnie z Twoimi preferencjami. Jeżeli nie wyrazisz zgody, Google Analytics ograniczy gromadzenie i przetwarzanie danych.

Marketingowe

Pliki cookie marketingowe są wykorzystywane do personalizacji reklam, które widzisz zarówno na naszej stronie, jak i na stronach partnerów zewnętrznych. Dzięki nim reklamy są bardziej trafne i odpowiadają Twoim zainteresowaniom. Google Ads działa zgodnie z trybem zgody, który dopasowuje poziom personalizacji reklam do Twoich ustawień. Możesz zdecydować, czy chcesz, aby Twoje dane były wykorzystywane do wyświetlania spersonalizowanych reklam.

Zarządzaj preferencjami
Odrzuć wszystkie
Potwierdź
Akceptuj wszystkie