Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Uwaga, stołeczni kierowcy: od czerwca utrudnienia na ruchliwej trasie Transport i komunikacja
Monika Pianowska 18 maja 2020
11:00

Uwaga, stołeczni kierowcy: od czerwca utrudnienia na ruchliwej trasie

Skomentuj
Vålerengtunnelen łączy stołeczne dzielnice Etterstad i Kværnerdalen. wikimedia.org/ fot. Peter Fiskerstrand / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/
8 czerwca zostanie wyłączony z użytku pas ruchu w kierunku północnym w tunelu Vålereng w Oslo. Państwowy Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) ostrzega kierowców przed korkami i podkreśla, że w najbliższym czasie tunel ten nie będzie stanowił skrótu, a przejazd nim nie pomoże zaoszczędzić czasu.
W tunelu zostaną wymienione wszystkie sprzęty ratunkowe i dobudowane wyjścia ewakuacyjne. Ponadto na jego powierzchni Bane Nor planuje położyć nowe tory. Część Vålerengtunnelen będzie zamknięta planowo do września-października. Następnie jednak Statens vegvesen zajmie się pasem ruchu w kierunku południowym, nad którym prace potrwają do lutego 2021.
Otwarty w 1987 roku Vålerengtunnelen łączy stołeczne dzielnice Etterstad i Kværnerdalen. Ma 832 metry i stanowi fragment trasy E6. To jeden z najbardziej uczęszczanych tuneli w okolicy Oslo – dziennie przejeżdża nim około 65 tys. pojazdów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Wakacje kredytowe i refinansiering w Norwegii [Video]

Wakacje kredytowe i refinansiering w Norwegii [Video]

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas