Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rygge studzi emocje: pasażerowie dłużej poczekają na otwarcie lotniska Transport i komunikacja
Monika Pianowska 21 września 2019
08:00

Rygge studzi emocje: pasażerowie dłużej poczekają na otwarcie lotniska

1
Skomentuj
Mimo obopólnego zainteresowania nie udało się osiągnąć porozumienia z liniami lotniczymi. wikimedia.org/ fot. Podzimní kurzista/ CC BY-SA 4.0
Chociaż wielu podróżnych zacierało ręce na myśl o rychłej reaktywacji portu lotniczego w Moss, ostatnia wiadomość opublikowana przez jego nowych zarządców nie pozostawia złudzeń: będą się musieli uzbroić w cierpliwość. Wiadomo już bowiem, że otwarcie lotniska Rygge nie nastąpi przed wiosną 2021 roku.
Odkąd dwa lata temu Europę obiegła informacja, że znaleźli się inwestorzy, którzy tchną nowe życie w lotnisko Rygge, trwały przygotowania i negocjacje z przewoźnikami. Aby cywilne samoloty mogły od 2020 roku znów kursować z Moss, potrzeba było umów zapewniających obsługę przynajmniej 500-600 tys. pasażerów.
Mimo wzmożonych przez ostatnie lato pertraktacji z liniami lotniczymi celu nie udało się osiągnąć, informowały w ubiegłym tygodniu norweskie media. Główną przeszkodą okazała się niedostateczna liczba maszyn do obsługi planowanej siatki połączeń, m.in. przez uziemienie modeli Boeing 737 Max. Inwestorzy postanowili w związku z tym odłożyć ponowne uruchomienie portu lotniczego Rygge-Moss na wiosnę następnego roku.
Reklama

Lotnisko Rygge-Moss zamknięto w październiku 2016 roku. Port cieszył się popularnością wśród pasażerów kursujących między Polską a Norwegią, stanowiąc alternatywę dla innego lotniska zlokalizowanego w pobliżu Oslo, Torp-Sandefjord.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marta Polka
Marta Polka 22-09-2019 11:55

Oh jak zal tego malego spokojnego lotniska. Swietny szybki dojazd. Szkoda, ze LOT nie zainteresuje sie otwarciem nawet codziennych rejsow, zapotrzebowanie ogromne. Czekam z utesknieniem na otwarcie.

59
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Karta kredytowa w Norwegii - kiedy może być dla nas obciążeniem ?

Karta kredytowa w Norwegii - kiedy może być dla nas obciążeniem ?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas