Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Transport i komunikacja

Nowe wersja Tesli w Norwegii. Przyszli kierowcy zapłacą ponad pół miliona koron

Emil Bogumił

13 kwietnia 2024 09:21

Udostępnij
na Facebooku
2
Nowe wersja Tesli w Norwegii. Przyszli kierowcy zapłacą ponad pół miliona koron

Na zdjęciu: Tesla Model Y. Fot. garywfoto, Flickr.com

Tesla umożliwiła mieszkańcom Norwegii zamawianie nowego wariantu Modelu Y. Na ulice kraju fiordów wyjedzie wersja Long z napędem na tylne koła. Zachętą jest długi deklarowany zasięg oraz krótki czas oczekiwania.
Cena nowego modelu Tesli Y wyniesie z podatkami 502 196 NOK. Producent zapewnia, że jego zasięg zamyka się dopiero przy 600 km. Rozwinie prędkość maksymalną rzędu 217 km/h. Do 100 km/h przyspiesza w ciągu 5,9 sekundy. W porównaniu z poprzednim wariantem, kupujący nad fiordami zaoszczędzą około 34 tys. NOK. Samochody importowane do Norwegii będą produkowane w Berlinie. Tesla zapewnia, że trafią do nowych właścicieli w ciągu dwóch do czterech tygodni.
Tesla Model Y LR RWD to czwarty wariant modelu dostępny nad fiordami. W zależności od wybranego typu auta, mieszkańcy kraju fiordów muszą za niego zapłacić od 457 do 574 tys. NOK. Najdroższa okazał się odmiana Performance. Choć jej zasięg wynosi 514 km, przyciąga nowych kierowców prędkością maksymalną 250 km/h. Do „setki” rozpędza się w mniej niż cztery sekundy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


TOMASZ GROTYNSKI

14-04-2024 19:45

Ha ha ha , a gdzie oni w Bergen chcą te 250km/h osiągnąć. Max 90km/h i to wszystko.Pod Berlinem to rozumie ale tu?

akwatomek

13-04-2024 13:19

Predkosc minimalna noraskow 10km/h maxymalna 60km/h . Zasieg w zime spadnie do 200km. Tez mi wyczyn.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok