Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Transport i komunikacja

Norwegian nadrabia straty po pandemii. Spodziewa się rekordowego lata

Emil Bogumił

16 maja 2023 09:15

Udostępnij
na Facebooku
1
Norwegian nadrabia straty po pandemii. Spodziewa się rekordowego lata

Norwegian wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. materiały prasowe Norwegian

– Szykuje się rekordowe lato w historii Norwegiana – prognozuje Geir Karlsen, dyrektor generalny linii lotniczych. Przedstawiciele przewoźnika są zadowoleni z kwietniowych wyników. Te mają stanowić pozytywne prognozy przed zbliżającym się szczytem sezonu.
W kwietniu 2023 roku z usług Norwegiana skorzystało 1,7 mln osób. Biorąc pod uwagę wszystkie trasy, obłożenie wyniosło 83 proc. – To był pierwszy miesiąc z letnim rozkładem. Oferujemy więcej tras i częstsze wyloty do destynacji w Skandynawii i całej Europie. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, bo wysoki poziom rezerwacji utrzymuje się w momencie, kiedy zbliża się lato – komentował Geir Karlsen na łamach E24.

Norweskie linie lotnicze zrealizowały w kwietniu 2023 roku połączenia dla 19 proc. większej liczby pasażerów niż przed rokiem. Poprawa wyników zauważalna jest również na giełdzie. W ramach Oslo Børs kurs Norwegiana wzrósł w 2023 roku o 39 proc. Przed rokiem wartość spółki spadła o 17 proc.

Linie lotnicze walczą z efektem pandemii

Jak poinformował Avinor – operator norweskich portów lotniczych – z lotnisk w kraju fiordów skorzystało w pierwszym kwartale 10,4 mln pasażerów. To o 41 proc. więcej niż w tym samym okresie 2022 roku. Jednocześnie liczba osób pozostaje o około 15 proc. niższa niż w 2019 roku. – Zmiana nawyków podróżniczych, niepewność wywołana wojną w Ukrainie, wysoka inflacja i rosnące stopy procentowe przyczyniły się do tego, że ruch nie powrócił do poziomu sprzed pandemii COVID-19 – skomentował kierujący Avinorem Abraham Foss. W pierwszym kwartale 2023 r. liczba operacji lotniczych wzrosła o 15 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. Ruch krajowy wzrósł o 11 proc., a liczba przelotów międzynarodowych o 37 proc.
Najsilniejsze ożywienie odnotowano wśród osób podróżujących w celach wakacyjnych i rekreacyjnych, informuje Avinor.

Najsilniejsze ożywienie odnotowano wśród osób podróżujących w celach wakacyjnych i rekreacyjnych, informuje Avinor.Fot. zdjęcie poglądowe; materiały prasowe Avinor

Zarówno Norwegian, jak i pozostali przewoźnicy z Norwegii i krajów nordyckich, liczą na przełamanie negatywnego trendu w sezonie letnim. Przypuszczają, że poszerzenie oferty o nowe destynacji w Europie i na świecie – m.in. USA – pozwolą na powrót do liczby pasażerów sprzed pandemii koronawirusa.

Źródła: Norwegian, Avinor, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


LewySierpowy

18-05-2023 17:49

Nie pandemii,a specjalnego resetu swiata.Pandemia to by byla jakby 3/4 populacji zabila,a nie odmiana grypki korona.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok