Turniej Czterech Skoczni: Dawid Kubacki na podium w Oberstdorfie

Emil Bogumił

29 grudnia 2019 19:28

Udostępnij
na Facebooku

Dawid Kubacki stanął w niedzielę po raz dziesiąty na podium zawodów Pucharu Świata. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Dawid Kubacki stanął na najniższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie. Dwie lokaty niżej rywalizację zakończył Piotr Żyła. W pierwszym konkursie 68. Turnieju Czterech Skoczni triumfował lider Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashi.
Turniej Czterech Skoczni to jedna z najważniejszych imprez każdego sezonu Pucharu Świata. Pierwszy krok do triumfu w 68. edycji cyklu zrobił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Dla lidera Pucharu Świata to piąta z rzędu wygrana w konkursach Turnieju Czterech Skoczni. Nawiązał do sukcesu Svena Hannawalda, który po osiągnięciu Wielkiego Szlema w styczniu 2002 roku okazał się najlepszy także w grudniowych zmaganiach w Oberstdorfie. Pięć zwycięstw z rzędu w niemiecko-austriackich zmaganiach ma również na koncie Kamil Stoch.

Jubileuszowe podium Kubackiego

Dawid Kubacki stanął dziś na podium po raz 10. w karierze. Zawodnik z Nowego Targu ustąpił jedynie jednemu z gospodarzy konkrusu - Niemcowi Karlowi Geigerowi oraz Ryoyu Kobayashiemu. Zaznaczył tym samym, że będzie liczył się o triumf w klasyfikacji generalnej 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Bardzo wysoką dyspozycję zaprezentował również Piotr Żyła. Wiślanin zakończył rywalizację na 5. lokacie. Pozostali Polacy zaprezentowali się zdecydowanie gorzej. Na 19. pozycji zmagania zakończył Kamil Stoch. Maciej Kot był 28., a Stefan Hula ostatni. Pierwotnie to Jakub Wolny miał znaleźć się w serii finałowej. Mieszkaniec Wilkowic wygrał rywalizację w parze ze Stefanem Hulą. Wolny został jednak zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Norwegowie postraszyli w pierwszej serii

Po oddaniu pierwszych skoków szansę na zajęcie czołowych lokat mieli również Norwegowie - Marius Lindvik oraz Johann Andre Forfang. Zachwycił szczególnie pierwszy z nich, który wylądował na 139. metrze. Ostatecznie obaj zepsuli drugie próby. Lindvki zakończył zmagania na 10. miejscu. Johann Andre Forfang był dopiero 15.

Najwyżej sklasyfikowanym Norwegiem został Robert Johansson. Zawodnik klubu Søre Ål IL uplasował się na 8. lokacie.
Kolejna odsłona zmagań w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni już w 2020 roku. W Nowy Rok zawodnicy przystąpią do rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen. Później przeniosą się do Austrii. Wezmą udział w konkursach w Innsbrucku oraz Bischofshofen.